Росія частково зняла заборону на експорт зерна

Російський уряд зняв заборону на експорт зерна для надання гуманітарної допомоги та реалізації міжнародних угод. Проте загалом ембарго можуть продовжити і після 31 грудня.

Уряд Росії частково зняв заборону на експорт зерна.

Вивезення зернових дозволяється для надання гуманітарної допомоги, для реалізації міжнародних договорів Росії, а також у ряді інших випадків, повідомляється в рішенні уряду.

Про ембарго на вивезення зернових було оголошено на початку серпня. Заборона діє з 15 серпня і триватиме до 31 грудня. Крім того, чиновники не виключали, що термін ембарго може бути продовжений.

Заборона на експорт була введена через посуху в Росії: в країні загинула значна частина врожаю. Якщо навесні планувалося, що врожай складе більше 90 мільйонів тонн зерна, то в серпні цей прогноз був знижений до 60-65 мільйонів тонн.

Варто відзначити, що ні одна країна в світі не зробила настільки різких кроків через неврожай. Зокрема, Україна і Казахстан відмовилися вводити ембарго, хоча український уряд цей захід обговорював.

Через посуху в Росії пшениця подорожчала в усьому світі. На біржах у США, наприклад, бушель (більше 35 літрів) пшениці зараз коштує близько 6,6 долара, хоча ще в червні-липні його можна було купити за 4,8 долара. При цьому рекорду 2010 року пшениця досягла на початку серпня, коли її вартість оцінювалася більш ніж в 7,8 долара.

Читайте також:

Уряд відмовився ввести квоти на експорт зерна

Америка стурбована наміром України квотувати експорт зерна

Росія повернеться до радянської практики масштабних закупівель зерна

Росія відмовилася знімати заборону на експорт зерна раніше терміну

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: