Росія дала Білорусі час до ранку, щоб розплатитися з боргами за електроенергію

Поставки електроенергії у Білорусь будуть тимчасово припинені у разі, якщо "Біленерго" не погасить борг перед російською енергетичною компанією.

Російська енергетична компанія "Інтер РАО" чекає виплати боргу від білоруської сторони до 8.30 за московським часом (7.30 за Києвом) 28 червня, в іншому разі поставки електроенергії будуть тимчасово припинені, заявив офіційний представник компанії.

"На жаль, гроші на 22.00 не надійшли", - повідомив співрозмовник.

Він додав, якщо 28 червня до 8.30 за московським часом не пройде платіж за електроенергію, то о 12 ночі 29 червня вони будуть змушені повністю тимчасово обмежити поставки електроенергії в Білорусію. "Розраховуємо на конструктивний підхід наших білоруських партнерів", - підкреслив офіційний представник "Інтер РАО".

Нагадаємо, "Інтер РАО ЄЕС" 9 червня вже обмежувала постачання електроенергії в країну через наявність у Білорусі боргу. Заборгованість тоді становила 1,5 мільярда російських рублів (близько 53 млн долл). Спочатку повне припинення поставок, якщо борг не буде погашений, планувалося на 22 червня, проте потім було прийнято рішення перенести його на 27 червня.

У свою чергу, прес-секретар Міністерства енергетики Білорусі Людмила Зенькович повідомила в понеділок, 27 червня, що їй також невідомо, чи зроблені виплати за боргом перед РФ чи ні.

Зазначимо, що борг виник через те, що у Білорусі вже кілька місяців неможливо купити валюту на біржі. При цьому представники "Біленерго" заявляють, що у них є достатня кількість білоруських рублів для розрахунку з російським постачальником, і проблема полягає тільки у конвертації валюти.

Водночас, керівник "Інтер РАО ЄЕС" Борис Ковальчук попередив, що у випадку прострочення платежів поставки електроенергії до Білорусі може бути повністю припинено.

Білоруська енергосистема, як заявляє влада країни, в змозі самостійно виробити достатню кількість електроенергії для стовідсоткового постачання населення і промисловості. Однак собівартість білоруської електроенергії вище, ніж російської.

Читайте також:

Світовий банк визнав економіку Білорусі нежиттєздатною

Білорусь вирішила подати на Євросоюз до суду

Росія купила ГТС Білорусі за 5 мільярдів доларів

Білорусь отримала перший "антикризовий" кредит

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: