Росія дедалі менше впливає на українську економіку - звіт Нацбанку

Дата публікації
Росія дедалі менше впливає на українську економіку - звіт Нацбанку

УНІАН

Регулятор назвав ключові ризики для фінансової стабільності України з боку Росії.

Економічний зв’язок між Україною та Росією слабшає, що зменшує вплив російського чинника на українську економіку, проте РФ продовжує тиснути на Україну.

Про це йдеться у звіті Нацбанку про фінансову стабільність за червень 2019 року.

"Росія зберігає активність у протистоянні з Україною, однак поступово втрачає економічний зв’язок із нею. З 1 червня РФ заборонила експорт до України нафти, вугілля та нафтопродуктів. Також перелік заборонених до імпорту в Росію українських товарів розширено продукцією машинобудування, металообробки та легкої промисловості на 250 млн доларів на рік. Це безпосередній, хоч і керований, ризик для економіки України", - вказується у документі.

За даними регулятора, після втрати російського ринку великі підприємства машинобудівної галузі змогли частково переорієнтуватися на нові, але регулярних замовлень бракує.

"Торік боргове навантаження в машинобудуванні становило високі 9.5х. Попри загальне відновлення галузі, частина підгалузей стагнує. Упродовж року знижувалися прибутки підприємств енергетичного машинобудування", - наголошується у звіті.

Водночас зазначається, що одним із ризиків для фінансової стабільності є висока ймовірність падіння від 2020 року обсягів транзиту російського газу територією України, коли буде запущено газогін "Північний потік-2".

"Будівництво "Північного потоку-2" в обхід України триває за підтримки Німеччини. Позиції США, Данії та Єврокомісії можуть відтермінувати запуск проекту, що, ймовірно, не відбудеться вчасно, до кінця 2019 року. Також "Газпром" був змушений змінити проекти газогонів через Туреччину до Балкан і Центральної Європи та почати їхню реалізацію зі значним запізненням. Тож РФ доведеться домовлятися з Україною про нову угоду із транспортування природного газу до Європи", - додали у НБУ.

Також регулятор звернув увагу на те, що присутність банків із російським державним капіталом на українському ринку поступово скорочується.

 
 
Наступна публікація