Росія домовилася з усіма учасниками "Південного потоку"

Газогін в обхід України допоможе Москві "дисциплінувати" Київ. Володимир Путін заявив, що європейські партнери згодні.

Прем'єр-міністр Росії Володимир Путін оголосив, що Росія підписала угоди зі всіма учасниками проекту газогону в обхід України "Південний потік".

Це стало можливим після того, як в суботу було укладено угоду між Росією і Словенією про взаємодію в енергетичній сфері.

"Ми підписали завершальну угоду з усіма необхідними для нас європейськими партнерами зі здійснення цього проекту", - сказав Путін.

"Південний потік" стає великим загальноєвропейським проектом", - додав він.

Раніше Путін заявляв, що новий газогін допоможе Москві "дисциплінувати" Україну. "Диверсифікація постачань наших вуглеводнів підвищить їх стабільність, надійність. Це дисциплінуватиме, зокрема наших партнерів з транзиту", - сказав він на зустрічі з федеральним канцлером Австрії Вернером Фрайманом.

"Південний потік" – російсько-італійський проект. Він пройде по дну Чорного моря з Новоросійська до болгарського порту Варна. Далі його дві гілки пройдуть через Балканський півострів до Італії і Австрії, хоча їх точні маршрути поки що не затверджені.

Його запланована пропускна спроможність становитиме 63 млрд кубометрів газу на рік. Проект збираються ввести в експлуатацію в 2015 році. Вартість проекту - 8,6 млрд доларів.

Читайте також:

Росія імітує міжнародну підтримку "Південного потоку", щоб вплинути на Україну

Європа не зможе обійтися без української ГТС

Транспортувати газ в обхід Росії погодились п’ять країн

"Газпром" вмовив французів долучитися до "Південного потоку"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: