Росія дозволила Україні купувати менше газу

"Газпром" пішов на поступки "Нафтогазу": зменшив обсяг закупівель на 18 кубометрів газу і запевни, що не штрафуватиме за недобір.

"Газпром" погодився зменшити обсяг газу, котрий повинна закупити наступного року Україна.

Відповідні доповнення до контракту купівлі-продажу природного газу від 19 січня 2009 року підписали "Газпром" і НАК "Нафтогаз України", передає прес-служба "Газпрому".

Згідно з ними, НАК "Нафтогаз України" закупить в 2010 році 33,75 млрд кубометрів газу амість 52 млрд. куб.м, як було передбачено раніше.

За підсумками робочої зустрічі голови правління "Газпрому" Олексія Міллера і голови правління НАК "Нафтогаз України" Олега Дубіни також підписаними документами закріплена відсутність штрафних санкцій за обсягами споживання газу "Нафтогазом".

"Досягнута остаточна домовленість про те, що "Газпром" не стягуватиме штрафи за недобір газу, який склав за підсумками 10 місяців ц.р. 13 млрд куб. м в 2009 р.", - сказав Міллер.

Він також повідомив, що обсяги постачання газу, скоректовані відповідно до реальних потреб України в умовах кризи, виключають ризик сплати штрафів НАК "Нафтогаз України" в 2010 р. за недобір газу відповідно до контракту.

"Ці домовленості покладені на папір - підписано доповнення до контракту", - заявив Міллер, додавши, що "все це зроблено відповідно до політичних домовленостей двох прем'єр-міністрів в Ялті".

Нагадаємо, 19 листопада в Ялті прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко за підсумками переговорів з прем'єр-міністром Росії Володимиром Путіним заявила, що транзит російського газу через Україну буде здійснюватися за ринковими цінами з 1 січня 2010 року.

"З 1 січня 2010 року перший раз Україна отримає ринкову ціну за транзит російського газу до Європи, і" Нафтогаз "додатково отримає мільярди доларів доходу", - повідомила вона.

Читайте також:

"Газпром" вчетверо скоротить закупівлі газу в Туркменії

Керівник "Нафтогазу" в Москві закриє питання газових штрафів

Найбільш дохідною компанією України названо "Нафтогаз"

Україна не отримала від Росії грошей за транзит газу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: