Росія дозволила Україні не платити за замовлені обсяги газу

Глави урядів Росії та України домовились, що офіційний Київ в умовах кризи платитиме лише за реально спожитий російський газ.

Росія і Україна домовилися про те, що українська сторона платитиме лише за той газ, який реально споживає.

Про це заявила у вівторок прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко після переговорів з російським колегою Володимиром Путіним.

Газові контракти, як правило, передбачають оплату замовленого обсягу газу, а не спожитого.

"Дуже важливо було, що сьогодні ми з Володимиром Володимировичем (Путіним) обговорили питання обсягів споживання російського газу Україною. Позиція прем'єр-міністра Росії дуже важлива. Скільки Україна споживає газу, стільки вона оплачуватиме, поки такі складні кризисні ситуації в світі", - заявила Тимошенко.

У свою чергу, Путін наголосив: "Ми домовилися про те, що наслідки сьогоднішньої світової фінансово-економічної кризи, яка найсерйознішим чином позначається на економіках наших країн, мають бути враховані у взаємних розрахунках і постачаннях".

За його словами, прем'єри домовилися дати вказівку учасникам економічної діяльності та господарюючим суб'єктам двох країн, щоб вони враховували в своїй роботі вищеназвані обставини. Путін підкреслив, що російська сторона розуміє, що "українська економіка споживає стільки енергоресурсів, скільки їй необхідно". Водночас він відзначив, що про деталі постачань енергоносіїв відповідні господарюючі суб'єкти повинні домовитися між собою.

Нагадаємо, останніми роками Україна щорічно купувала в "Газпрому" близько 50 млрд кубометрів газу, проте через економічну кризу і падіння споживання палива знизила прогноз імпорту в 2009 році приблизно до 40 млрд, а вже навесні - до 32-33 млрд кубів газу. У 2010 році Україна хоче скоротити закупівлі в РФ до 25 млрд кубометрів.

Підписаний у січні довгостроковий контракт на постачання газу в Україну передбачав поставку в першому кварталі 2009 року 5 млрд кубометрів, другого - 10, третього - 12 і четвертого - 12,5 млрд кубометрів газу. Однак у першому кварталі обсяги закупівлі були в середньому на 50% нижче контрактних, у другому - на 40%.

"Нафтогаз" звернувся до "Газпрому" з пропозицією зменшити обсяги закупівлі в 2009 році з 40 до 33 млрд кубометрів і отримав лише усну згоду.

Читайте також:

Тимошенко владнала з Путіним газові проблеми і запросила його в гості

Україна сподівається купувати туркменський газ в обхід Росії

Президент радіє, що Україна відповідальна і вчасно розраховується за газ

У Ющенка сказали, скільки коштуватиме газ з Росії

ВідеоУкраїна платитиме за спожитий газ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: