Росія готова добудувати літак Ан-70 разом з Україною

Генштабу Збройних сил РФ сподівається, що з новим українським керівництвом промислові кооперації між Україною і РФ розвиватимуться.

Росія готова розвивати військово-технічне співробітництво з Україною, в тому числі добудувати військово-транспортний літак Ан-70.

Про це начальник Генштабу Збройних сил РФ генерал армії Микола Макаров сказав на прес-конференції у Москві.

"Ми думаємо, що те керівництво, яке зараз перебуває в Україні... Ті промислові кооперації між Україною і РФ, незалежно від політичного режиму, політичного устрою, існували і існують. І ми думаємо, що вони розвиватимуться", - сказав Макаров.

"У тому числі і щодо літака Ан-70. Ми домовилися, що ми повинні добудувати літак, провести всі необхідні випробування, а вже потім вирішити, що з ним робити далі", - додав він.

Ан-70 належить до нового покоління середніх військово-транспортних літаків короткого зльоту і посадки.

Спільна програма військово-транспортного літака Ан-70 здійснювалася згідно з підписаними угодами Росії і України про виробничу і науково-технічну кооперацію підприємств оборонних галузей промисловості в 1993 і 1999 роках. Вже з 2000 року Росія висловлювала сумніви у доцільності продовження проекту. У травні 2006 року російська сторона офіційно заявила про вихід з цього проекту. Проте потім з`явилися повідомлення, що Росія має намір повернутися до його реалізації.

Протокол відновлення робіт між РФ і Україною з проектування і виготовлення літака Ан-70 був підписаний у серпні 2009 року на МАКС-2009. У жовтні було укладено додаткову угоду на проплату першого траншу для закінчення льотних випробувань Ан-70. З початку 2010 року, за інформацією Міноборони, до бюджету Росії закладено близько 500 млн рублів.

Головними замовниками літака є міністерства оборони Росії і України.

Читайте також:

Росія та Україна домовились про спільний випуск Ан-70

Міноборони Росії закупило рекордну партію винищувачів

Україна презентувала АН-148 на авіасалоні "Ле Бурже"
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: