Росія готує для України новий газовий сюрприз - ЗМІ

Дата публікації
Перегляди
2367
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Росія готує для України новий газовий сюрприз - ЗМІ

Замість знижки на газ, Україні світить його подорожчання / Фото: vesti.kz

Джерела у "Нафтогазі" переконані, що скоро газ подорожчає до 430 доларів за тисячу кубів.

Російський газ для України у ІІ кварталі 2012 року може подорожчати ще на 14 доларів - з $ 416 до $ 430 за тисячу кубів.

Про це повідомило джерело видання "Комерсант-Україна" в НАК "Нафтогаз України".

"Ціна газу надалі лише зростатиме. Ми очікуємо, що в другому кварталі вона збільшиться з нинішніх 416 доларів до 430 доларів за тисячу кубометрів. Тому має сенс заздалегідь купити до 1 мільярда кубометрів газу за нинішньою ціною і закачати його в ПСГ", - розповів співрозмовник видання.

Нагадаємо, вчора, 29 березня "Нафтогаз" позичив у газпромівського банку 2 млрд доларів. Високопоставлене джерело видання в українській компанії розповіло, що кошти необхідні для накопичення в ПСГ російського газу.

"Ми плануємо закупити газ, який може бути використаний для його стабільного транспортування до європейських країн", - зазначив співрозмовник видання в "Нафтогазі".

Як відомо, наразі Україна з урахуванням харківської знижки, що складає 100 доларів, купує у "Газпрому" блакитне паливо по 416 доларів за тисячу кубів. Без знижки ціна дорівнювала б 516 доларів, що є більше, ніж платять європейські країни, які територіально знаходяться від Росії далі.

У зв'язку з невиправдано завищеною вартістю газу, Київ оголосив про свої наміри різко скортити його споживання. Зокрема, із законтрактованих 52 мільярдів кубометрів цьогоріч "Нафтогаз" планує закупити лише 27 мільярдів.

Недостачу імпорту планується замістити вугіллям та газом українського видобутку.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2367
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація