Росія хоче модернізувати українську ГТС разом з Європою

В Москві переконані, що без залучення російських компаній до цього процесу проект модернізації не буде реалізовано.

Росія пропонує Євросоюзу та Україні укласти трибічну політичну угоду про модернізацію української газотранспортної системи (ГТС). Про це заявив міністр енергетики РФ Сергій Шматко.

За його словами, з цією пропозицією погодилися високопоставлені представники Єврокомісії, що брали участь в Міжнародній інвестиційній конференції з модернізації ГТС України.

"Ми пропонуємо найближчим часом зібрати всіх за одним столом, і думаю, Єврокомісія це підтримає", - сказав Шматко.

Міністр висловив думку, що до переговорів необхідно якнайскоріше залучити представників компаній, які займуться конкретними питаннями.

За його словами, виконавча влада ЄС усвідомлює, що без повноцінного залучення російських компаній до цього процесу успіх не може бути досягнутий.

Спрямованість на переділ існуючих принципів взаємин між Євросоюзом та Україною в енергетиці негативно вплине на стосунки з Росією, сказав Шматко. При цьому він підкреслив, що російська сторона не висуває комусь якихось ультиматумів.

23 березня в Брюсселі пройшла Міжнародна інвестиційна конференція з модернізації української ГТС, в якій взяли участь президент Віктор Ющенко і прем’єр Юлія Тимошенко.

Форум не обійшовся без скандалу: після оголошення церемонії підписання підсумкової спільної декларації російська делегація залишила залу. Представники російської делегації заявили, що цієї конференції не будуть цікаві навіть самій Україні й висловили переконання, що Україну "втягнули в європейські розборки".

Читайте також:

США поки не планують вкладати гроші в українську ГТС

В Брюсселі закріпили українську ГТС за державою

Ющенко пояснив, що Україна готова співпрацювати з Росією по енергетиці

Ющенко: інвестувати в українську ГТС - вигідно

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: