Росія вимагає недоторканого статусу для своїх підприємств в Україні

Згідно угоди, підприємства РФ не будуть нести, відповідно до законів України, відповідальності своєю власністю чи коштами.

Російська Федерація хоче отримати в односторонньому порядку від України гарантії недоторканності власності господарюючих суб`єктів та їх дочірніх підприємств, які будуть діяти на території України.

Про це йдеться в проекті угоди між урядами РФ і України.

Зокрема, в угоді передбачено "гарантії недоторканності власності на території України господарюючих суб`єктів Російської Федерації, їх дочірніх і залежних товариств".

Це означає, що підприємства РФ не будуть нести, відповідно до законів України, відповідальності своєю власністю чи коштами.

Аналогічні гарантії для українських підприємств в РФ у договорі відсутні.

Крім того, Росія пропонує Україні відмовитися від імунітету проти судового розгляду з боку судів РФ.

В угоді міститься відповідний пункт: "Відмова Української сторони від імунітету проти судового розгляду, попередніх заходів забезпечення позовних вимог і приведення судового рішення у виконання".

Таким чином, Україна зобов`язується безапеляційно визнавати рішення будь-якого суду, наданого іншою стороною - включно з російськими судами першої інстанції.

Координацію діяльності по виконанню даної угоди планується покласти на Міненергетики РФ і Держкорпорацію "Росатом" з російського боку, і Мінпаливенерго - з українського.

Як повідомлялося, Верховна рада 27 квітня ратифікувала українсько-російську угоду про продовження базування в Криму Чорноморського флоту РФ до 2042 року.

Повний текст міжжурядової угоди ви можете прочитати тут.

Читайте також:

ВР залишила російський флот у Криму ще на 25 років

Путін запропонував Україні ядерну революцію

Путін: головне у відносинах України і Росії - "відчуття ліктя"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: