Росія хоче разом з Україною будувати океанічний флот

Росія запропонувала Україні створити спільне підприємство для будівництва великих океанічних суден.

Росія зацікавлена в створенні з Україною спільного підприємства для будівництва українського океанічного флоту, заявив голова Держагентства рибного господарства України Віктор Дроник.

"Російські бізнесмени готові створити спільне підприємство для будівництва українського океанічного флоту", - повідомив він.

Дроник додав, що російська сторона пропонує будувати кораблі в Норвегії, оскільки там сучасніші технології.

"Я з цим не згоден, тому що Україна повинна піднімати власне суднобудівництво", - підкреслив він.

Голова Держрибгоспу припустив, що є компромісний варіант, коли будівництво корпусів судів здійснюватиметься в Україні, внутрішнє ж обладнання для декількох перших кораблів може бути закуплене в іншій країні.

Нині у власності України є 140 суден океанічного рибальського флоту.

З них двом державним компаніям - "Сервіс" і Fishing Company - належить 5 океанічних суден, проте де-юре вони залежать від іноземних компаній, які раніше виступали кредиторами цих суден. Сума кредитних боргів при цьому складає 10 мільйонів доларів.

Дроник також повідомив, що зараз Росія зацікавлена у будівництві на Молочному лимані (Запорізька область) рибовідновлюваного заводу. За його словами, реалізація такого проекту дасть можливість впродовж 3-5 років відновити рибозапаси Азовського моря.

Держрибгосп розробив концепцію розвитку рибного господарства до 2016 року, яка припускає реалізацію проектів по розвитку інфраструктури галузі у рамках державно-приватного партнерства.

Читайте також:

Росія претендує на 6 суднобудівельних заводів в Україні

На Одещині масово гине риба

Росія за рік інвестувала в Україну мільярд доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: