Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Росія хоче списати жителям Криму кредитні борги перед українськими банками

Росія хоче списати жителям Криму кредитні борги перед українськими банками

Держдума ухвалила законопроект у другому читанні.

Держдума РФ уже в другому читанні ухвалила законопроект, який у майбутньому дозволить жителям та компаніям анексованого Криму взагалі не платити українським банкам борги за кредитами на суми до 5 млрд російських рублів. Також цей документ дасть безпрецедентні пільги під час погашення боргів на великі суми. Передбачена і реструктуризація боргів.

Після ухвалення поправок до федерального закону Фонд захисту вкладників відійде "владі" Криму, а та своєю чергою на регіональному рівні ухвалить закон, який і може звільнити кримчан від сплати боргів. Про це пише "КоммерсантЪ".

Нині Фонд захисту вкладників підпорядкований Агентству зі страхування вкладів (щось на зразок українського Фонду гарантування вкладів фізичних осіб). АСВ повинне буде перерахувати до фонду 1,5 млрд рублів невитраченого майнового внеску.

Варто зазначити, що відповідно до російського законодавства, українські банки не мають права напряму вимагати повернення боргів у жителів Криму, а лише – через російські колекторські фірми. Таких у фонді акредитувалося чотири – вони скупили в українських банків боргів на понад 1 млрд рублів.

Після ухвалення поправок ФЗВ повинен стати свого роду буфером між позичальником і колектором, пояснив керівник комітету Держдуми РФ з фінансового ринку Анатолій Аксаков. На недобросовісні методи стягнення боргів кримчан перед українськими банками вже звертав увагу "Кримфіннагляд".

Тим часом в анексованому Криму вже підготували законопроект, який уповноважить Фонд захисту вкладників на безумовне списання боргу чи його частини на суму до 5 млрд рублів. Тобто амністію від українських кредитів отримає більшість позичальників Криму та індивідуальних підприємців, а компанії зможуть істотно зменшити борги.

Тим часом колекторські фірми, які активно скупляли борги кримчан, тепер нарікають, що вони не хочуть віддавати гроші, чекають на остаточне ухвалення рішень, які й дозволять їм списати їхні борги.

"Ми купували борги в українських банків, тому що стягнення таких боргів було передбачено законом, а тепер виходить, що стягувати не буде чого. Якщо будуть масові прощення боргу, хто відшкодує нам збитки?", - говорить керівник одного з агентств, що працюють у Криму.

Теоретично у колекторів є можливість домогтися компенсації через суд, зазначає керівничий партнер "Дмитро Матвєєв і партнери" Дмитро Матвєєв.

"У Конституції РФ є норма, за якою ніхто не може бути позбавлений свого майна без виплати компенсації. Хоча через політизованість цієї теми результат справи під питанням"", - говорить Матвєєв.

Фонд захисту вкладників також хочуть наділити правом пробачати борги понад 5 млрд рублі - за обставин, які мають істотне значення для особистості позичальника. Тим же, хто не потрапить і під цей критерій, планують запропонувати досить пільгові умови погашення. У разі разового погашення певної частини боргу можна буде позбутися від суттєвої його частини: за умови внесення 5% суми заборгованості буде погашено 20%, а за умови внесення 20% суми боргу забезпечить повне його списання.

Коли рішення наберуть чинності, а це має статися оперативно, також одночасно буде знято питання з арештом майна кримчан, у рамках забезпечення накладеним ФЗВ з прав вимоги до українських банків. За даними глави Громадської палати Криму Григорія Іоффе, зараз офіційно заарештовано майно близько 50 тис. юридичних і фізичних осіб.

Відео ОБСЄ ухвалила декларацію із закликом до Росії повернути Крим

Залиште свій коментар

Вибір редакції