Росія хоче викупити борги Євросоюзу

Міністерство фінансів Росії заявило про свою готовність купити єврооблігації валютного союзу.

Росія готова простягнути руку допомоги зоні євро, низка країн якої переживають серйозну боргову кризу, і купити єврооблігації валютного союзу, якщо буде прийнято рішення про їх випуск.

При цьому Москва продовжить працювати із зобов'язаннями окремих країн єврозони заради диверсифікації ризиків і веде переговори про фінансування з Кіпром, результат яких може бути відомим протягом найближчого місяця, заявив міністр фінансів РФ Олексій Кудрін.

"Ми свої валютні резерви тримаємо на рахунках у Центральному банку, і наші кошти в загальному обсязі золотовалютних резервів розміщуються в тому числі, на європейських ринках облігацій", - сказав Кудрін.

Золотовалютні резерви РФ станом на 2 вересня впритул наблизилися до максимуму трьох років, досягнувши 543,4 мільярда доларів.

"Як ви знаєте, 45 відсотків резервів - євро. Це, безумовно, держоблігації всіх провідних країн зони євро. І як тільки ви бачите, що на 10 мільярдів доларів золотовалютні резерви Росії зросли, значить точно 4,5 мільярда доларів вкладені в облігації країн єврозони", - сказав Кудрін.

Нагадаємо, держави зони євро створили в 2010 році Європейський фонд фінансової стабільності, що акумулює 750 мільярдів євро, для боротьби з фінансовою кризою.

Фонд має право випустити облігації на суму до 440 мільярдів євро під гарантії країн-членів зони євро. Крім цього, низка країн зони євро закликають валютний союз випустити єдині єврооблігації, щоб допомогти периферійним країнам блоку, які переживають боргову кризу, залучати кошти за низькими відсотковими ставками, однак цьому опираються Німеччина і Франція.

Кудрін також повідомив, що наразі Росія не веде переговори про фінансову допомогу з жодною з країн зони євро, за винятком Кіпру.

Читайте також:

Банківська система ЄС знаходиться на межі колапсу

Меркель: Крах євро означає крах Європи

Сорос попередив, що наступна криза буде значно сильнішою

Євро може повторити долю радянського рубля

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: