Росія і Польща підписали газовий контракт: знижки не буде

У Варшаві було підписано угоду про постачання російського газу до Польщі до 2022 року. Обсяги поставок збільшаться, але ціна залишиться незмінною.

Росія і Польща 29 жовтня підписали контракт на постачання до Польщі російського газу до 2022 року.

Підписання угоди відбулося у Варшаві, сторони представляли віце-прем'єри урядів - Ігор Сєчін з російського боку і Вальдемар Павляк з польського.

Документ передбачає збільшення постачань цього палива на 20%. Тепер Польща купуватиме щорічно близько 10 мільярдів кубометрів російського газу.

"Ми дуже високо оцінюємо угоду, робота над якою велася майже півтора року", - заявив Ігор Сєчін.

Вальдемар Павляк, у свою чергу, підкреслив, що нова угода не означає збільшення залежності Польщі від поставок енергоносіїв з Росії, оскільки російський газ задовольняє лише близько 8% усіх потреб польської економіки в енергоносіях.

Водночас від джерел у "Газпромі" стало відомо, що умови контракту не включають надання знижки у 10%, яку вимагала Варшава.

"Знижки не буде", - сказало джерело, відповідаючи на запитання, чи не зміниться ціна газу при збільшенні постачань. За його словами, збереження ціни прописано в цих документах.

Польський уряд підкреслює, що розвиток економіки країни вже зараз вимагає більшої кількості газу, але у випадку, якщо у Польщі з'являться надлишки цього палива, то їх, згідно з новим договором, можна буде перепродати.

Перед підписанням російсько-польського договору його хотіли ще раз вивчити в Європейській комісії, однак у Варшаві вирішили, що такі перестороги будуть зайвими.

Читайте також:

Польща домовилася з Росією про поставки газу

Україна не зможе реекспортувати газ до Польщі

Україна на вимогу Росії зупинила транзит газу в Польщу

У Польщі визрів план, як позбутися "Газпрому"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: