Росія категорично відмовилася приймати Енергетичну хартію

Вважається, що хартія суперечить інтересам Росії, тому що допускає європейські компанії до російських ресурсів, і обмежує проникнення електроенергетики РФ у Європі.

Росія відмовилася приєднатися до Енергетичної хартії з питань енергоефективності та відповідним екологічним аспектам. Таке розпорядження підписав прем'єр-міністр Володимир Путін, прислухавшись до рекомендацій міністерства енергетики Росії.

Енергетична хартія була створена і схвалена країнами ЄС у 1990-ті роки. Вважається, що вона суперечить інтересам Росії, тому що допускає європейські компанії до російських ресурсів, але обмежує можливості проникнення російської електроенергетики, нафтовиків і газовиків на європейський ринок.

Так, ЄС у квітні схвалив так званий "третій пакет" щодо лібералізації енергетичного ринку. Цей план значно обмежує можливість видобувних компаній володіти розподільними мережами, що може перешкодити амбіціям" Газпрому ".

Згідно з цим планом, кожна країна має право відмовити тій чи іншій компанії у входженні на місцевий ринок, якщо ця компанія загрожує енергобезпеці членів ЄС.

Росія підписала Енергетичну хартію, але так досі і не ратифікувала. У квітні 2009 року Путін фактично назвав Енергетичну хартію безглуздою. За його словами, вона своєї ролі у відносинах між Росією і ЄС не зіграла. Приблизно в цей же час на сайті Кремля була опублікована альтернатива Енергетичної хартії, однак ці пропозиції ЄС не підтримав.

Читайте також:

Хакери Росії та Китаю контролювали енергосистеми США

Мєдвєдєв запропонував вирішувати газові суперечки в спеціальному інституті

Путін порадив не ігнорувати Росію

Росія збудує в Україні ядерний завод

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: