Росія може оштрафувати Visa і MasterCard на 17 мільярдів

За зловживання домінуючим становищем на ринку платіжних карток Visa і MasterCard можуть поплатитися штрафом у 17 мільярдів доларів.

Федеральна антимонопольна служба може наклсати штраф у розмірі 17 мільярдів доларів на міжнародні платіжні системи Visa і MasterCard, у разі, якщо вона викриє їх у порушенні закону про захист конкуренції.

Якщо штрафи будуть розраховуватися від обороту по картах за 2010 рік, то Visa може заплатити до бюджету Росії 5-9,5 мільярда доларів, а MasterCard - 4-7,5 мільярда доларів.

Згідно з Кодексом про адміністративні правопорушення за зловживання домінуючим становищем штрафи можуть досягати 2% від обороту компанії, за змову, що обмежує конкуренцію, - 4% від обороту.

Приблизні цифри розраховані на основі даних "Сбербанку": за 2010 рік загальний обіг коштів за картками Visa склав 78,7 мільярда доларів, за картками MasterCard - 61,8 мільярда доларів.

На цьому тижні Держдума планує розглянути запит депутатів на ім'я глави ФАС Ігоря Артем'єва, в якому вони просять відомство перевірити, чи не порушують міжнародні платіжні системи закон про захист конкуренції, особливо в частині встановлення комісій за обслуговування пластикових карт.

Також у своєму запиті депутати вимагають, щоб ФАС притягнула їх до відповідальності в разі, якщо вони порушували закон.

До сьогоднішнього дня міжнародні платіжні системи в Росії офіційно не розкривали свої комісії, які вони встановлюють для банків і торговельних точок.

Читайте також:

Ассанж розкритикував міжнародні платіжні системи

Visa судитимуть через блокування платежів на адресу WikiLeaks

Visa планує створити "дочку" в Україні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: