Росія може подовжити контракт на транзит з Україною після 2024 року - Новак

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Міненерго РФ вважає умови контракту з Україною на транзит газу до Європи в 2020-2024 роках взаємовигідними.

Росія допускає подовження угоди на транзит газу до Європи територією України після 2024 року.

Про це написав міністр енергетики РФ Олександр Новак в статті журналу "Енергетична політика".

"Як вже всі переконалися в кінці минулого року, нові маршрути - не перешкода продовження транспортування російського газу через територію України. Ми не раз про це говорили. Важливо, що ми все-таки почули один одного, і нам з українськими партнерами вдалося домовитися про транзит газу від 2020 року терміном на п'ять років на взаємовигідних умовах. Якщо ця співпраця виявиться успішною, можливо, ми продовжимо її і після 2024 року", - сказав він.

За словами Новака, Росія "завжди відкрита до обговорення" конструктивних, економічно доцільних варіантів взаємодії.

"За будь-яких ситуацій ми не забуваємо, що крім географічної близькості, нас пов'язують історичні, культурні зв'язки", - додав міністр.

Відео Газової війни не буде: Україна та Росія підписали контракт на транзит газу

Сам документ сторони називають компромісом, який буде вигідним для обох. Україна відмовилася від судових позовів до "Газпрому", але отримає понад 7 мільярдів доларів за транзит. Але керівник "Нафтогазу" Андрій Коболєв розраховує, що прибутки будуть більшими.

Газової війни не буде: Україна та Росія підписали контракт на транзит газу

Нагадаємо, 30 грудня у результаті тристоронніх переговорів Україна-Росія-Європейський Союз сторони підписали новий контракт про транзит газу. Угоду укладено на 5 років з можливістю пролонгації ще на 10 років на аналогічних умовах. За підрахунками виконавчого директора "Нафтогазу" Юрія Вітренка, доходи від транзиту газу, які Україна отримає протягом наступних 5 років, складуть 7,2 мільярда доларів.

У рамках пакетної угоди Росія погодилась виплатити Україні майже 3 мільярди доларів грошима за рішенням Стокгольмського арбітражу. Водночас, українська сторона відмовилась від інших судових позовів та претензій до "Газпрому". Однак, це не стосується позову щодо втрачених активів "Нафтогазу" в анексованому Криму та на шельфі Чорного моря.

Залиште свій коментар

Вибір редакції