Росія на місяць "затягне" з відповіддю у судовій справі щодо "боргу Януковича"

Україна погодилася на відтермінування офіційної відповіді Москви.

Завтра, 17 червня, офіційна Москва не надасть своєї відповіді в справі "боргу Януковича" на 3 млрд доларів України перед Росією. Київ 27 травня надіслав до Високого суду Лондона заперечення щодо позовних вимог РФ негайно повернути ці кошти. Москва свою відповідь на це заперечення пообіцяла дати через місяць – до 15 липня. Україна погодилася з новим терміном.

Про цю судову відстрочку повідомляє Міністерство фінансів України. Інтереси РФ у Лондоні представляє компанія The Law Debenture Trust Corporation PLC.

"Довірчий управитель звернувся із проханням про надання йому додаткових 28 днів (тобто до 15 липня 2016 року) для підготовки та подання своєї відповіді. Україна погодилася на це прохання, а отже очікує на одержання відповіді позивача у цей строк. Україна вітає можливість викласти у цьому судовому процесі усю повноту фактів та обставин, які стосуються періоду перед випуском єврооблігацій у грудні 2013 року та після нього. Це є критично важливим для належного розуміння та прийняття рішення щодо позову, який було подано безпосередньо за вказівкою та в інтересах Російської Федерації", – ідеться в повідомленні Мінфіну.

Нагадаємо, тодішній уряд Миколи Азарова отримав кредит в рамках домовленостей між президентом РФ Володимиром Путіним і тодішнім президентом Віктором Януковичем у грудні 2013 року. Запозичення було видано за допомогою викупу євробондів України на 3 млрд доларів через Ірландську фондову біржу.

У 2015 році російська сторона не прийняла умов щодо реструктуризації боргу, зажадавши від Києва його повернення. Українська влада відмовлялася визнавати борг офіційним і наполягала на його комерційній основі.

Своєю чергою МВФ визнав борг перед Росією офіційним, але заявив, що кредитування України продовжиться, навіть якщо буде оголошений дефолт.

30 грудня 2015-го Кабінет міністрів України ухвалив рішення про введення мораторію на виплату боргу РФ. Навесні 2016 року Верховна Рада ухвалила спеціальний закон, який накладає безстроковий мораторій на виплату "боргу Януковича".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: