Росія надасть Україні знижку в мільярд доларів при купівлі ядерного палива

Крім того, Україна і Росія готові створити спільне енергетичне підприємство на базі "Турбоатому" і "Атоменергомашу".

В разі укладення 25-річного контракту на постачання ядерного палива Російська Федерація готова надати Україні знижку, "істотно вище за 1 млрд доларів".

Про це повідомив журналістам в Сочі глава "Росатому" Сергій Кірієнко.

Він також додав, що РФ і Україна можуть створити спільне підприємство на базі "Атоменергомаша" і "Турбоатому".

Не виключено створення СП за схемою 50 на 50, заявив Кірієнко.

"Конфігурація може бути набагато ширше", - зазначив він, додавши, що в Україні є ще 5-6 підприємств, які вже активно задіяні в російсько-українській атомній співпраці.

"А якщо буде сумісна програма, то вони будуть ще серйозніше задіяні і в будівництві АЕС в Україні, і в проектах на російській території", - сказав він.

Кажучи про можливе співвідношення часток в майбутньому підприємстві, Кірієнко зазначив, що конструкція 50 на 50 не завжди оптимальна, оскільки може призвести до порушень технологічного ланцюжка. Тому, за його словами, можливий варіант, при якому партнери складають необхідні активи, а потім вивіряють свої долі.

Нагадаємо, сьогодні, 30 квітня у Сочі розпочалося засідання міжурядового комітету з питань економічного співробітництва Українсько-російської міждержавної комісії, на якому, зокрема, йтиметься щодо перспектив створення газотранспортного консорціуму.

Засідання проводять прем`єр-міністри України і Росії Микола Азаров і Володимир Путін.

В області атомної енергетики пропонується укласти до 1 червня довгостроковий контракт на поставку ядерного палива, створити в Україні завод з виробництва ядерного палива і узгодити питання виділення держкредиту Росії на добудову двох енергоблоків на Хмельницькій АЕС.

Читайте також:

Азаров зустрівся з Путіним в Сочі

Росія претендує на повний контроль над українською газовою трубою

Путін запропонував Азарову здати українську енергетику (повний текст угоди)

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: