Росія назвала умову відмови від газогону в обхід України

Лише об'єднання ВАТ "Газпром" і НАК "Нафтогаз України" може змусити Росію відмовитися від "Південного потоку".

Об'єднання ВАТ "Газпром" і Національної акціонерної компанії (НАК) "Нафтогаз України" може привести до корекції позиції Росії з будівництва газогону "Південний потік", допускає заступник голови Державної Думи РФ, президент "Російського газового товариства" Валерій Язєв.

"Але ми не можемо сидіти і чекати роками, поки Україна ухвалить рішення - буде об'єднуватися чи не буде. Тому що є терміни, є угоди по створенню "Південного потоку", і ми не можемо порушувати всі домовленості, де зав'язана ціла серія європейських держав і їх господарських суб'єктів. Тому Україні потрібно швидше визначатися ", - сказав він під час відео-конференції Москва-Київ в понеділок.

Язєв прогнозує, що можливий процес об'єднання "Газпрому" і "Нафтогазу" займе тривалий час. "На цей процес, за моїми оцінками, підуть роки", - сказав він.

Як відомо, глава правління компанії Олексій Міллер заявляв, що "Газпром" не має наміру відмовлятися від будівництва газогону "Південний потік".

"Можу сказати, що нові газотранспортні проекти затребувані. Ринок і потужності "Південного потоку" потрібні для європейського ринку, і ми будемо реалізовувати цей проект", - сказав він.

Міллер додав, нові газотранспортні проекти, які вже реалізуються "Газпромом", забезпечені контрактними зобов'язаннями.

При цьому він наголосив, що потреба європейського ринку в російському газі зростає і буде зростати.

Україна раніше заявляла про підготовлені проекти модернізації і добудови своєї газотранспортної системи як менш витратних і більш ефективних, ніж будівництво газопроводу "Південний потік".

Прем'єр-міністр Микола Азаров зазначав важливість повного завантаження української ГТС. За його словами, Україна готова зробити ряд серйозних пропозицій, цікавих як для Росії, так і для Європейського Союзу.

У свою чергу, міністр палива та енергетики Юрій Бойко наголошував, що українська сторона зацікавлена в повному завантаженні ГТС та її модернізації, яка дозволить прокачувати ще більші обсяги газу, ніж існуючі.

Читайте також:

"Газпром" не відмовиться від газопроводу в обхід України

"Південний потік" відбере в України половину транзиту газу

Київ запропонував Росії відмовитися від "Південного потоку"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: