Росія не дасть Білорусі кредит на порятунок економіки

Росія вирішила не надавати Білорусі кредит у розмірі 1 млрд дол., і порадила звернутися за допомогою до МВФ.

Міністр фінансів Росії Олексій Кудрін заявив, що Росія не має наміру надавати Білорусі кредит зі свого бюджету. Урядовець уточнив, що Мінськ може розраховувати на отримання коштів з антикризового фонду ЄврАзЕС, але сам назвав ці суми недостатніми.

На думку Кудріна, вихід для білоруської економіки полягає у зверненні за допомогою до Міжнародного валютного фонду. Білорусь також може просити сприяння у іноземних держав, які могли б надати їй кредит, при цьому Росія, за словами Кудріна, в списку не значиться.

Міністр фінансів РФ відмітив, що Білорусі буде легший отримати кредит у разі приватизації частини державних підприємств. Кудрін оцінив можливу виручку білоруської влади від продажу частини активів у 2 мільярди доларів.

На питання, чи не вплине згубно затягування з отриманням кредиту на економіку Білорусі, Кудрин відповів, що нічого особливого за цей час не станеться, крім того, що вже відбувається. За словами міністра, питання про надання Білорусії кредиту ЄврАзЕС вирішиться наступного тижня під час візиту прем'єра Володимира Путіна в Мінськ.

Як повідомлялося, проблеми з валютою у країні виникли через діїі самої влади Білорусі. Напередодні президентських виборів у грудні 2010 були підвищені зарплати у бюджетній сфері. Вже тоді білоруський рубль похитнувся. Ще до виборів люди почали скуповувати стабільніші долари і євро. В результаті за 2010 рік золотовалютні резерви Білорусі зменшилися на 622 млн дол. (11%).

За перші 2 місяці 2011 року білоруси купили ще майже 1 млрд дол., у березні - 500 млн дол. Зневірившись задовольнити ажіотажний попит на тверді валюти, Нацбанк Білорусі 22 березня 2011 року перестав продавати банкам долари для подальшого перепродажу населенню.

Такими методами влада країни сподівалася врегулювати ситуацію з нестачею доларів і євро, але результатом стала ще більша валютна паніка.

Через відсутність готівкового долара у Білорусі виник неабиякий попит і, як наслідок, дефіцит сертифікованих діамантів і золотих зливків вагою від 100 грамів до кілограма.

Загалом у березні населення купило в Нацбанку 470 кілограмів золота проти 209 кілограмів, куплених за два попередні місяці, і 184 діаманти, порівняно з 263 діамантами, купленими в січні-лютому.

11 травня влада республіки оголосила про фактичну девальвацію національної валюти. Мінськ відмінив усі обмеження курсу на готівковому ринку валюти.

Читайте також:

Білоруський рубль офіційно рухнув

Валютна криза у Білорусі залишила без роботи 600 тисяч осіб

Білорусь накрила валютна паніка

Білоруський рубль обвалився на 41%

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: