Росія не дозволить Україні купувати туркменський газ

Плани щодо відновлення поставок туркменського газу до України знову може перекреслити Росія. Відновлюються поставки туркменського газу до РФ.

Президент Туркменії Гурбангули Бердимухамедов повідомив 21 вересня ц.р., що Ашхабад готовий розпочати переговори із "Газпромом" про відновлення закупівель.

"Росія є для нас давнім стратегічним партнером. Ми й надалі укріплюватимемо й розвиватимемо нашу співпрацю", - заявив президент Туркменії. У "Газпромі" також підтвердили, що контакти на рівні експертів тривають.

Офіційна заява керівництва Туркменії означає усунення всіх технічних перешкод для відновлення закупівель Росією туркменського газу, що припинилися після вибуху на САЦ-4 у квітні 2009 р.

Заява Бердимухамедова означає, що в газовому конфлікті Росії і Туркменії незабаром буде поставлено крапку.

Щоправда, прес-секретар прем'єр-міністра РФ Дмитро Пєсков й офіційний представник "Газпрому" Сергій Купріянов не змогли уточнити дату відновлення закупівель туркменського газу й нові умови. Джерело в "Газпромі" пояснило, що єдиної позиції щодо цих питань поки немає, тому дата візиту голови компанії Олексія Міллера до Ашхабада ще не визначена. Але співбесідник видання впевнений, що поїздка відбудеться найближчим часом.

Принципове рішення про відновлення закупівель газу було ухвалене на нещодавній зустрічі президентів Туркменії Гурбангули Бердимухамедова і Росії Дмитра Медведєва в Туркменбаші. "Активні рухи з боку Туркменії і спроби диверсифікувати маршрути експорту газу, зокрема в європейському напрямі, не залишилися непоміченими", - пояснив причини цього рішення співбесідник в МЗС РФ.

Нагадаємо, останнім часом Ашхабад активно демонстрував, що покупців на свій газ знайде і без Росії. Найбільше Москву турбують спроби Ашхабада вийти на західні ринки газу, де Туркменія безпосередньо конкуруватиме з Росією. У серпні Бердимухамедов відвідав Болгарію та Туреччину й обговорював з керівництвом цих країн підключення Туркменії до європейського проекту Nabucco із будівництва газопроводу із Каспійського регіону в ЄС в обхід Росії.

А тиждень тому в Ашхабаді побував президент України Віктор Ющенко, який обговорював можливість прямих закупівель туркменського газу.

Саме після цього візиту з Москви надійшла пропозиція про відновлення постачань. "Схоже, Віктор Ющенко допоміг Росії й Туркменії домовитися із цього питання. Це означає, що Туркменія не розглядала нас як серйозного партнера", - сказав член комітету Верховної ради із ПЕК Сергій Тулуб.

Читайте також:

Ющенко поїхав до Туркменії по газ

Президенти Росії і Туркменії не змогли владнати газовий конфлікт

Україна хоче обійти Росію в газовому питанні за допомогою Ашгабаду

Росія: відсутність газових штрафів для України – добра воля Путіна

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: