Росія не хоче передавати Україні ядерні технології

Російська сторона, всупереч домовленостям, не поспішає передавати Україні технології з виробництва ядерного палива для АЕС.

Україна і Росія зіткнулися з новою перешкодою в енергетичній сфері - тепер в ядерній енергетиці.

В середу, 14 вересня, було оголошено, що сторони мають труднощі в питанні підготовки техніко-економічного обґрунтування (ТЕО) для будівництва нового заводу з виробницьва паливних елементів для українських АЕС, пише Комерсант-Україна.

Як стало відомо виданню, російська сторона, всупереч домовленостям, не поспішає передавати Україні технології, хоча саме їх отримання стало вирішальним фактором при виборі російської корпорації "ТВЕЛ" як партнера з будівництва заводу.

Як відомо, торік український концерн "Ядерне паливо" і "ТВЕЛ" підписали рамкову угоду про створення СП для реалізації проекту будівництва в Україні заводу з виробництва ядерного палива. Частка України в ньому складе 50%+1 акція, Росії - 50%-1 акція.

Аналогічний завод пропонувала побудувати і американська Westinghouse, проте "ТВЕЛ" було обрано, оскільки, на відміну від конкурента, у своїй тендерній заявці він зобов'язався передати Україні всі необхідні технології.

Офіційно в Міненерго не стали коментувати заяву російської компанії. Але високопоставлене джерело в Міненерго заявило виданню, що є спроба утримати весь масив інформації.

Про те, що "ТВЕЛ" може не передати весь масив даних, як зобов'язався свого часу, говорять і експерти.

"Зараз готується навіть не проект, а лише ТЕО, і вони вже приховують інформацію. Уявіть, що буде, коли справа дійде до проектної документації", - говорить експерт Інституту стратегічних досліджень Ольга Кошарна.

На її думку, без передачі всієї необхідної інформації вибір "ТВЕЛ", а не Westinghouse, втрачає всякий сенс.

Член комітету Верховної ради з ПЕК Олександр Гудима заявив, що дії російської корпорації змусять Україну більш активно шукати співпраці з американською Westinghouse. На його думку, "ТВЕЛ" обрав не найкращий час для того, щоб намагатися переглянути контракт.

Читайте також:

Україна і Росія створили СП з будівництва заводу ядерного палива

В Україні можуть побудувати відразу два заводи з виробництва ядерного палива

Завод з виробництва ядерного палива побудують на Кіровоградщині

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: