Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Росія не обійдеться без української газотранспортної системи - Порошенко

Президент наголошує на тому, що "Північний потік-2" - політичний проект.

Росія не обійдеться без української газотранспортної системи навіть після 2019 року, коли завершується контракт на транзит російського газу територією України.

Про це заявив президент України Петро Порошенко в інтерв'ю українським телеканалам.

ВідеоПорошенко обговорює з лідерами Німеччини ситуацію на Сході та газогін "Північний потік"

Сьогодні у президента - робочий візит до Берліна. Там він зустрічається з Ангелою Меркель. Головною темою буде війна на Сході України і миротворча місія на Донбас. Берлін підтримав пропозицію Києва відрядити на окуповані території миротворчу місію ООН. Однак Москва цей мандат бачить по-своєму.

Порошенко обговорює з лідерами Німеччини ситуацію на Сході та газогін "Північний потік"

Глава української держави наголошує, що газопровід "Північний потік-2" є абсолютно політичним проектом. "Туди треба вкласти 15-20 млрд, а в нас система готова", - сказав Порошенко.

За словами президента, Україна готова транспортувати 150 млрд кубічних метрів, а не 94-97 куб метрів, які були транспортовані минулого року.

"Тобто будівництво "Північного потоку-2" - викидання на вітер 20 млрд – є абсолютно економічно беззмістовним. І це я кажу лідерам Європейського Союзу: ви просто робите газ, який ви будете купувати, – дорожчим, а свою економіку – неконкурентоздатною. Ви дієте, в даному випадку, аж ніяк не тільки в інтересах України. Ви дієте в інтересах єдності ЄС і конкурентоздатності ЄС. І я хочу вас запевнити, що мій голос так само як і голос України дуже добре почутий", - сказав Петро Порошенко.

Президент України каже, що у Німеччині вже також розуміють, що "Північний потік-2" є не лише економічним, а й політичним проектом. Окрім того, німецький канцлер заявила, що без врахування інтересів України цей проект не може бути реалізований. Те саме сказав і прем'єр-міністр Данії Ларс Лекке Расмуссен.

"Послухайте, коли це було, щоб більшість Європейських країн у своїх переговорах по внутрішнім рішенням по енергетичній безпеці ЄС кожний раз наголошували на необхідності врахування інтересів України?", - сказав Порошенко.

На уточнююче запитання, як саме інтереси України будуть враховані, президент зауважив: "Це можуть бути різні варіанти – починаючи від того, що Україні буде гарантовано не зниження обсягу транзиту".

Нагадаємо, компанія Nord Stream 2, засновником і єдиним акціонером якої є "Газпром", має намір почати будівництво газопроводу 2018 року і завершити його до кінця 2019 року. Протяжність трубопроводу з пропускною спроможністю 55 мільярдів кубометрів газу на рік повинна становити 1220 кілометрів, він з'єднуватиме російську Усть-Лугу і німецький Грайфсвальд в обхід України.

Залиште свій коментар

Вибір редакції