Росія не розповіла про вантаж затонулих кораблів

Росія підготувала позови до власників кораблів, що потонули поблизу берегів Криму 11 листопада.

За оперативними даними Мінприроди України, від російської сторони не надійшли відповіді на ноти українського МЗС стосовно кількісних та якісних характеристик вантажів, що знаходяться на потонулих у Керченській протоці кораблях, та повні реквізити про їх судновласників, наявність на них паливно-мастильних матеріалів. 

Як повідомляє прес-служба Мінприроди, це стримує проведення розрахунку заподіяної шкоди навколишньому природному середовищу України.

Протягом 21 листопада у Керчі працювала група експертів Європейської Комісії з питань охорони навколишнього природного середовища, яка обстежила узбережжя Керченської протоки (Керченську бухту та Аршинцевську косу), а 22 листопада - острів Тузла. 

Підрозділи відомства продовжують проведення моніторингу морської акваторії, прилеглої до місця аварії корабля  "Хадж Ізмаїл" у Севастополі (бухта Козача) та судна "Віра Волошина" (Судакська бухта), о.Тузли, акваторії Керченської протоки, місць аварій суден Російської Федерації та узбережжя Керченської протоки від мису Такіль (на півдні Керченської протоки) до мису Казантип (Азовське море), навколо Керченського півострова.

Разом із тим, Федеральна служба Росії з нагляду в сфері природокористування (Росприроднагляд) підготувала позовні заяви до компаній-судновласників про відшкодування збитку від забруднення Азово-Чорноморського басейну на суму 6,352 мільярда російських рублів. 

Про це в ексклюзивному коментарі УНІАН повідомив заступник керівника Росприроднагляду Олег Мітволь.
 
"Ми підготували 4 позови, один із них – до ВАТ "Пароплавство "Волготанкер", яке є власником танкера "Волгонефть-139". Сума судового позову становить 6,048 мільярда російських рублів за розлив нафтопродуктів і ще 21,620 мільйона – за забруднення грунту", - сказав Мітволь.
 
Заступник глави Росприроднагляду також повідомив, що розмір позову до власника судна "Ковель" (ТОВ "ПЕФ "Волгаремфлот") становить 55,8 мільйона рублів за розлив паливно-мастильних матеріалів і 47,4 мільйона рублів за забруднення сіркою. 

За словами Мітволя, розмір позову до власника судна "Нахічевань" (ТОВ "ДонДізельСервіс") становить 41,2 мільйона рублів за розлив ПММ і 58,3 мільйона рублів - за забруднення сіркою; до власника судна "Вольногорськ" (ТОВ "Порт Тураєво") – 50 мільйонів рублів за розлив нафтопродуктів і 60 мільйонів рублів – за забруднення акваторії сірої. 

"Відповідно до російського законодавства, позов виставляється забруднювачу. Росприроднагляд не має права подавати до суду позов про відшкодування збитку іноземній державі", - зазначив Мітволь.

Він додав, що Україна може звернутися з позовом до арбітражних судів по територіальній приналежності судновласників відповідно до процедури, визначеної національним законодавством.

Нагадаємо, 11 листопада шторм став причиною безпрецедентної надзвичайної події в Азовському і Чорному морях поблизу берегів Криму: протягом одного дня тут потонули чотири судна, ще шість сіли на мілину, отримали пошкодження два танкери.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: