Росія не збирається переглядати газові контракти з Україною

Присутність глави "Газпрому" на газових переговорах з Україною свідчить про те, що Росія ціну не мінятиме і просто затягує час.

Високопоставлене джерело в Міненерго повідомило, що, фактично, Росія в газових переговорах з Україною дала зрозуміти, що не має наміру переглядати існуючі контракти.

"Подібні питання вирішуються на рівні президентів або прем'єр-міністрів. Той факт, що на переговори направили главу "Газпрому", свідчить про те, що Росія затягує час. Восени і взимку домовлятися про газ буде складніше, ніж весною-літом", - пояснило джерело видання Комерсант-Україна.

За його словами, Україна конкретизувала свої пропозиції й тепер вимагає, щоб базова ціна у формулі була встановлена на рівні 350 дол., а не 450 дол. за тис. кубометрів. "Ця базова ціна встановлена виходячи з вартості газу в Східній Європі в січні 2009 року за вирахуванням вартості його транспортування", - сказав співрозмовник.

Раніше в Міненерго РФ заявляли, що базова ціна, закладена у формулу для України, була вища за європейську. Крім того, з неї необхідно було відняти вартість транспортування до європейського кордону. Діюча угода не передбачає сезонної знижки на газ (влітку - на 20-25% дешевше) та знижки на обсяг (чим більше купуєш - тим дешевше), які містяться в інших європейських контрактах "Газпрому". Як основа для розрахунку ціни закладено газойль, як в італійському контракті, хоча альтернативою газу в Україну є вугілля.

Водночас джерела в Мінпаливенерго України повідомили, що в ході переговорів Олексій Міллер і Юрій Бойко таки домовилися про зміну формули ціни на газ для України.

"Принципову згоду Росії отримано. Деталі поки розповісти не можу", - зазначив співрозмовник видання. За його словами, Росія погодилася на те, щоб у формулі як базова ціна використовувалася ціна вугілля, а не газойлю. Втім, як додав співрозмовник, поки рано говорити про те, що переговори закінчені.

Як повідомлялося, ціна імпортного природного газу, що поставляється російським "Газпромом" "Нафтогазу України" у другому кварталі збільшилася до 295,6 доларів за тисячу кубометрів. У третьому кварталі вона виросте до 350 дол. і в четвертому - 400 дол. за тисячу "кубів".

Прем'єр Микола Азаров переконаний, що справедлива ціна на російський газ для України повинна становити близько 200 доларів.

Нагадаємо, що Україна і Росія вже провели перший раунд газових переговорів, але він закінчився фактично нічим. Сторони переговорного процесу лише задекларували своє бажання подальшої співпраці та домовились про наступну зустріч.

Читайте також:

Росія погодилася на нову формулу ціни на газ

Україна купуватиме російський газ за рекордними цінами

Бойко розповів, коли з Росією будуть підписані компромісні газові контракти

Перший раунд газових переговорів завершився нічим

Опалення в Україні подорожчає в 3 рази

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: