Росія не збирається зменшувати ціну на газ для України: усе і так дуже добре

"Газпром" влаштовує діючий контракт з Україною, а у перегляді газових угод він не бачить сенсу, хоча від переговорів і не відмовляється.

Ніяких нових домовленостей щодо ціни на російський газ для України в даний час не існує, крім того – "Газпром" і не думає змінювати ціну, його влаштовує раніше підписаний контракт.

Про це заявив офіційний представник "Газпрому" Сергій Купріянов.

"У нас діє контракт, відповідно до якого визначається ціна. Вона коректується кожен квартал в залежності від того, як змінюються ціни на нафтопродукти. Тому ті оцінки, які звучать в різний час, жодним чином одна одній не суперечать, а просто відображають поточну ситуацію", - сказав він.

"Ніяких нових домовленостей щодо ціни на газ на даний момент у нас немає - просто мова йде про те, яка ціна вийде при розрахунку за формулою, яка міститься в контракті", - зазначив Купріянов.

При цьому, відповідаючи на запитання, чи готовий "Газпром" до перегляду газових угод, він заявив, що компанію влаштовує діючий контракт з Україною.

"Ми можемо розглядати різні пропозиції та побажання, хоча, безумовно, як постачальника нас дуже влаштовує цей (діючий) контракт", - зазначив представник "Газпрому".

Говорячи про створення газотранспортного консорціуму між "Газпромом" і "Нафтогазом", Купріянов заявив, що в разі здійснення цього проекту виграє Європа, оскільки зросте надійність поставок.

"Зараз питання, пов'язані з транзитом і з постачаннями, розділені й перебувають у різних руках. Якщо за транзит відповідає Україна, то за поставки - Росія і "Газпром". Якщо все це буде об'єднано, ясно, що і надійність такого роду взаємин буде вище, в тому числі і для європейців", - сказав він.

Як відомо, 28 жовтня український прем'єр Микола Азаров заявив, що Україна і РФ створять робочу групу з перегляду газових контрактів від 2009 року, які він назвав "нерівноправними".

Читайте також:

Україна і Росія готують новий газовий договір

Азаров: створення "газового" СП гальмує Росія

Наступного року російський газ для українців подешевшає

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: