Росія не злякалася "газових" ультиматумів України

"Газпром" перекриє втрати від скорочення споживання газу Україною нарощуванням продажів у ЄС.

Україна може скоротити обсяги закупівлі газу в Росії з 50 до 35 млрд куб. м на рік, що змусить Росію погодитися на перегляд умов постачання палива. Про це повідомило джерело в Міністерстві енергетики та вугільної промисловості.

Однак джерело в "Газпромі" заявило, що такі аргументи України не є переконливими для російської монополії. Там нагадали, що згідно зі звітом Міжнародного енергетичного агентства світове споживання газу в 2035 році виросте на 50%, а європейський - на 35%, пише Комерсант-Україна.

"Падіння споживання в Україні буде повністю перекрито його зростанням у країнах Євросоюзу", - заявили в "Газпромі".

 

Нагадаємо, що Київ вже більше року безрезультатно переконує Москву в необхідності перегляду газових угод 2009 року між українським держхолдингом "Нафтогаз" і "Газпромом", по яких ціна на газ для України безпосередньо залежить від цін на нафту і нафтопродукти, а базова ставка - одна з найвищих в Європі.

Як повідомлялося, в понеділок, 6 червня, глава російського газового монополіста "Газпром" Олексій Міллер сказав, що компанія не готова переглядати газові угоди з Україною.

Азаров вважає, що справедливою ціною для України є 220-300 дол. за 1000 кубометрів. "Якщо ціна на газ в Польщі складає 350 дол., то у нас вона має бути близько 220-300 дол.", - сказав він.

Зі свого боку міністр енергетики і вугільної промисловості України Юрій Бойко запропонував главі "Газпрому" Олексію Міллеру два варіанти вирішення газової проблеми.

Міністр пропонує переглянути угоду і понизити ціну газу або почати транспортувати середньоазіатський газ через територію Росії в Україну, інакше Україна підніме вартість транзиту палива по своїй території.

Як відомо, у першому кварталі ціна на російський газ для України складала близько 264 доларів, а в другому майже досягла відмітки в 296 доларів за тисячу кубометрів. Прем'єр-міністр України Микола Азаров наполягає, що оптимальна для української економіки ціна на російський газ складає 200 доларів за тисячу кубометрів.

Читайте також:

Азаров шукає альтернативу російському газу

Бойко висунув Росії газовий ультиматум

Росія не змінить ціну на газ для України

Москва хоче взагалі відмовитись від транзиту газу через Україну

Україна купуватиме російський газ за рекордними цінами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: