Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Росія не зможе блискавично розірвати контракт щодо транзиту газу територією України – "Нафтогаз"

Процес розірвання угоди може тривати роками.

Російський "Газпром" не може швидко в правовому полі розірвати контракт із "Нафтогазом України" щодо транспортування газу територією України до Європи. Процес може затягнутися на роки, аж до завершення контракту наприкінці 2019-го.

Про це під час прес-конференції сказав головний комерційний директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко, пише "Економічна правда".

"Якщо протягом 45 днів не будуть досягнуті домовленості і російська компанія звернеться до арбітражу, то процес триватиме роками. На наш погляд, з практичної точки зору нічого не станеться, контракт буде діяти до кінця 2019 року", - сказав Вітренко.

Він додав, що винятком може бути тільки, якщо "Газпром" піде на дії позаправового поля.

Нагадаємо, 28 лютого цього року Стокгольмський арбітраж виніс рішення у другому спорі між "Нафтогазом" і "Газпромом". Перше було наприкінці грудня. За підсумками обох рішень Росія винна Україні 2,56 млрд доларів. "Газпром" підтвердив зобов'язання виплатити цю суму, але заявив, що не погоджується із рішенням арбітражу.

Проте вже 1 березня "Газпром" скасував постачання уже оплаченого газу Україні – відповідно до рішення арбітражу "Нафтогаз" за умовою "бери або плати" в контракті повинен 2018 року купити в "Газпрому" 4 млрд кубометрів газу. Відмову Росії розцінили як автоматичне скасування на цей рік умови "бери або плати".

Через припинення постачань газу з Росії, які так і не розпочалися, Україна 2 березня скоротила споживання газу на 25 млн кубометрів або на 14%. Газ екстрено почали закачувати з Європи.

5 березня "Нафтогаз" отримав від "Газпрому" офіційне повідомлення про початок розірвання контрактів.

ВідеоЗа прогнозами "Нафтогазу", розірвання контракту з "Газпромом" забере дуже багато часу

"Газпром" не зможе у законний спосіб розірвати контракти на постачання газу до України та транзит до Європи до завершення терміну їхньої дії. У Києві отримали офіційне повідомлення "Газпрому" про порушення ним цієї процедури. А це означає, що незабаром справа знову ляже на стіл до суддів Стокгольмського міжнародного арбітражу. Судова тяганина може розтягнутися на час довший, ніж дія самих контрактів, яка спливає наприкінці наступного року.

За прогнозами "Нафтогазу", розірвання контракту з "Газпромом" забере дуже багато часу

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції