Росія не знизить для України ціну на газ

Росія навіть не планує знижувати ціну на газ для України, хоча і "розуміє непросту економічну ситуацію".

Російська Федерація не планує переглядати встановлену формулу ціни на газ для України. Про це заявив заступник голови Державної Думи РФ, президент "Російського газового товариства" Валерій Язєв.

"Що стосується формули ціни на газ ... і мови бути не може. У нас, в 2009 році, на 11 років було підписано угоду щодо ціни на газ. З точки зору Росії, "Газпрому", умови справедливі і вони реалізуються."

Газпром "розуміє непросту економічну ситуацію в цілому по Європі і в Україні ... І пізніше були домовленості на 100 доларів зменшити тисячу кубометрів газу", - підкреслив Язєв.

У той же час він заявив, що у разі об'єднання НАК "Нафтогаз" і "Газпрому", українці платитимуть за споживання природного газу за такими цінами, як і росіяни.

"Ми виступили з ініціативою щодо об'єднання" Газпрому "і" Нафтогазу " і запропонували (українцям. - ред.) ряд родовищ в Астраханській області і на півострові Ямал, в обмін на активи "Нафтогазу". Ми розуміємо, що в цьому форматі можна зробити рівноправне партнерство", - підкреслив політик.

За словами Язєва, у разі об'єднання "Газпрому" і "Нафтогазу" українське і російське населення буде платити за споживання природного газу однакову ціну.

Язєв також заявив, що на об'єднання "Газпрому" і "Нафтогазу" підуть роки.

Нагадаємо, раніше глава "Газпрому" Олексій Міллер повідомив, що співробітництво російського газового монополіста з НАКу має обов'язково закінчитися злиттям цих двох компаній.

Втім, пізніше Міністр палива та енергетики України Юрій Бойко заявив, що ні про яке об'єднання мова йти не може.

Читайте також:

В обмін на злиття "Газпром" пропонує Києву проблемні родовища на Ямалі

Бойко: "Нафтогаз" не ввійде до складу "Газпрому"

"Газпром" планує злиття з "Нафтогазом"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: