Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Росія незаконно видобула в анексованому Криму понад 7 мільярдів кубометрів газу

Основний видобуток відбувається на шельфі Чорного моря.

За останні майже чотири роки анексії Криму Росія незаконно видобула на півострові та на шельфі Чорного моря 7,2 млрд кубометрів газу.

Про це заявила заступник голови парламентського комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Ольга Белькова, передає "Сегодня".

"Від моменту анексії Криму Росія незаконно видобула з родовищ України майже 7,2 мільярда кубів природного газу, нафти і природного конденсату – 231 тонну. На момент окупації Криму народ України володів великими запасами нафти і газу в Криму, а саме – через "Чорноморнафтогаз", який тоді володів 19 спеціальними дозволами на користування надрами", – зазначила нардеп.

14 із цих дозволів були на шельфі Чорного та в акваторії Азовського морів, ще чотири – на суші в Криму, один спеціальний дозвіл – на підземне сховище природного газу.

П'ять спецдозволів "Чорноморнафтогазу" нині анульовані, "адже суспільство не має можливості продовжувати їх дію, а ще чотири ліцензії також найближчим часом можуть бути припинені. На зазначених родовищах веде видобуток Росія – через підконтрольні підприємства".

Нагадаємо, ще 2014 року окупаційна "влада" Криму заявила про так звану "націоналізацію" "Чорноморнафтогазу". В Міненерговугілля України тоді наголосили, що юридично "Чорноморнафтогаз" у Криму належить тільки Україні. Однак фактично компанія "Чорноморнафтогаз" втратила свої основні активи (наприклад, бурові платформи "Петро Годованець" і "Україна"), а також доступ до родовищ природного газу на шельфі Чорного моря.

У вересні 2016 року Україна ініціювала арбітражне провадження з метою захисту своїх прав як прибережної держави в прилеглих до Криму морських зонах у Чорному та Азовському морях, Керченській протоці.

Тим часом у "Нафтогазі України" розповіли, коли можуть розпочати купувати російський газ.

ВідеоРосійські окупанти Криму крадуть газ з материкового шельфу України в Чорному морі

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції