Росія обіцяє Україні ринкову ціну на газ

Голова ради директорів "Газпрому" Дмитро Мєдвєдєв закликає не політизувати газове питання.

Ціни на газ для України будуть справедливими й ринковими.

Про це заявив перший віце-прем'єр російського уряду, голова ради директорів "Газпрому" Дмитро Мєдвєдєв в ефірі програми "Время" на російському Першому каналі. 

Мєдвєдєв вважає, що питання ціни на паливо, яке постачається до України, не повинне провокувати політичних дискусій. "Це суто договірне, економічне питання", - сказав він

"З приводу договірної кампанії періодично розпалюються суперечки для нас незрозумілі, виникають якісь істерики", - сказав голова ради директорів "Газпрому". 

За його словами, ціни визначатимуться відповідно до тих, що є ринковим механізмом ціноутворення. "Так, як це робиться відносно всіх наших партнерів. Ці ціни будуть справедливі й ринкові", - підкреслив Мєдвєдєв. 

Торкаючись українського боргу за спожитий газ, представник "Газпрому" сказав: "Це питання буде вирішене тоді, коли Росія отримає гроші".
 
"Ми продовжуємо переговори. Наступного тижня вони будуть продовжені. Сподіватимемося, що цей інцидент буде вичерпаний", - відзначив перший віце-прем'єр російського уряду, пояснивши, що вже намічені "певні підходи" до того, як боргову проблему збираються вирішувати українські партнери Росії. 

"Нашим партнерам час звикнути до думки, що за газ треба платити. Платити вчасно та відповідно до укладених контрактів", - сказав Мєдвєдєв. За його словами, "Газпром" - не бездонна діжка і не може закривати одні програми іншими. 

"Якщо наші партнери нам не платять, то ми просто вимушені шукати інші механізми фінансування. І це погано для бюджету такої великої компанії як "Газпром", - сказав Мєдвєдєв.

Нагадаємо, "Газпром" 2 жовтня заявив, що скоротить поставки природного газу до України в разі непогашення заборгованості в розмірі понад 1,3 мільярда доларів, яку накопичила українська сторона.

9 жовтня під час візиту до Москви прем'єр-міністр України Віктор Янукович має намір обгооврити газову проблему зі своїм російським колегою Віктором Зубковим.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: