Росія оголосила список заборонених в окупованому Криму українських продуктів

Росія оголосила список заборонених в окупованому Криму українських продуктів

РФ "заборонила" ввозити в окупований Крим низку українських продуктів

Росспоживнагляд "заборонив" ввозити на півострів свинину і солодощі Roshen.

Російські окупанти заборонили постачальникам українських продуктів поставляти продукцію в Крим. Зокрема, це стосувалося молочки і яєць. Для постачання українських продуктів тепер нібито потрібно одержувати дозвіл кримського відділення Росспоживнагляду.

Зазначимо, що досі частка молочної продукції українського виробництва в Криму становила близько 90%.

"Сьогодні на територію Республіки Крим російські фіто-санітари за наказом Россільгоспнагляду не впустили кримські вантажні автомобілі з курячим яйцем і не тільки! Підприємці, що забезпечують кримських жителів цим продуктом харчування, в подиві - що тепер робити!? Перше - це те, що фури розвернути не можна, вони кримські, друге - яйце куряче, яке виробляється на території нашої республіки мізерно мало, третє - забезпечувати курячим яйцем з території Російської Федерації в потрібних обсягах поки неможливо як з боку краснодарських виробників, так і з боку кримських підприємців через тривалу і дорогу доставку", - пишуть кримські ЗМІ з посиланням на жителя АРК.

У Росспоживнагляді підтвердили, що заборона на ввезення окремих українських продуктів дійсно була введена і діяла з 17 травня.

"Сьогодні вже є постанова, згідно з якою заборона на ввезення більшості продуктів харчування знята. Як і раніше не дозволено ввозити в Крим свинину, зокрема, сало і субпродукти. Це пов'язано з тим, що дана продукція не підлягає термічній обробці +72°", - заявили у відомстві.

Між тим головний державний санітарний лікар анексованих Криму і Севастополя Наталія Пеньковська наголосила, що заборона діє і на продукти, заборонені в РФ.

"На територію Криму заборонено ввезення продукції фірми Roshen і окремої продукції молочних підприємств", - заявила вона "Вестям".

Зазначимо, що в кримських супермаркетах спорожніли прилавки, а ціни зросли в півтора-два рази.

Повʼязані теми:

Наступна публікація