Росія піднялася на три рядки в рейтингу економічних свобод

При цьому РФ втратила в рейтингу 0,5 пункта, набравши 50,3 пункта, але утрималася у списку "переважно невільних" країн.

Ілюстрація з сайту Heritage Foundation
Росія піднялася на три рядки в рейтингу економічних свобод
Росія зайняла 143-е місце в рейтингу економічно вільних країн світу за версією американського Фонду спадщини (Heritage Foundation), піднявшись на три рядки в порівнянні з минулим роком. При цьому РФ втратила в рейтингу 0,5 пункта, набравши 50,3 пункта, але утрималася у списку "переважно невільних" країн.

Країни, що набрали в рейтингу менше 50 пунктів, вважаються "репресивними", від 50 до 60 - "переважно не вільними", 60-70 - "в деякій мірі вільними", 70-80 - "в основному вільними", а понад 80 - просто "вільними".

Лідером рейтингу залишився Гонконг, який перемагав і в більшості досліджень минулих років. Він набрав 89,7 бали. До трійки також увійшли Сінгапур і Австралія. Цікаво, що з країн G7 тільки Канада зуміла потрапити до списку "вільних", набравши більше 80 балів.

У більшості країн, що оцінювалися в дослідженні, рейтинг знизився, причому це стосується і лідерів списку. Варто відзначити, що до числа тих, хто найбільше втратили в рейтингу держав увійшли і США. Їх рейтинг упав на 2,7 відсотка (більше лише в 10 країн, включаючи Узбекистан, Еквадор і Східний Тимор) і вони опустилися з шостої на восьму позицію, вибувши тим самим з числа "вільних" країн.

Падіння рейтингу більшості держав відбулося через глобальну економічну кризу, змусило уряд активно втручатися в економічні та фінансові процеси.

Найбільше зростання рейтингу спостерігалося в Чорногорії, де він підскочив на 5,4 відсотка. Значно більш вільними економічно за підсумками 2009 року стали також Македонія, Хорватія і Руанда.

Серед країн колишнього СРСР найбільш вільною в 2009 році залишилася Естонія, що зайняла в світі 16-е місце. Литва стала 29-ю, Вірменія - 38-ю, а Латвія замкнула топ-50.

Як повідомлялося, Білорусь зайняла 150-е місце, а Україна-162-е, випередивши з країн СНД тільки Туркменію. Минулого року Україна посідала 152 місце.

Серед європейських країн, за цим рейтингом, Україна посідає останнє місце.

Рейтинг фонду оцінює економічну свободу в тій чи іншій країні за кількома показниками, включаючи свободу ведення бізнесу, торгівлі, інвестицій, трудового ринку, а також корупцію і величину податків. Росія в 2009 році зуміла набрати рейтингу за рахунок останнього показника, а також свободи торгівлі. З обох статей РФ має кращі, ніж у середньому по світу, показники. Однак це нівелюється вкрай слабкими результатами в області протидії корупції та забезпечення прав власності.

Читайте також:

Російський ринок закрили для українського вина

Половина проблемних банків змушена почати виплату вкладів

Єврозона хоче отримати ще одне місце в G20

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: