Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Росія після рішучих відмов все ж погодилася відкласти слухання щодо "боргу Януковича"

Росія нарахувала Україні 62 млн доларів відсотків за кредитом часів екс-президента.

Росія із запізненням, але погодилася надати додатковий час Україні для подання заперечення проти позову щодо тримільярдного "боргу Януковича".

Про це йдеться у повідомленні Міністерства фінансів України.

"Незважаючи на нещодавні рішучі заяви Росії, що вона відмовляється надати Україні додатковий час для подання заперечення проти позову, про який клопотала Україна, і що це питання має вирішуватися англійським судом, напередодні самого судового засідання Росія, хоч і з запізненням, але все ж повністю відмовилась від цієї позиції і погодилася надати додатковий час, запитуваний Україною", - зазначили у відомстві.

"На жаль, невиправдана початкова позиція Росії викликала необхідність для України звернутися до суду з офіційною заявою про продовження строку для надання заперечення проти позову. Проте Українська сторона із задоволенням відзначає, що Росія зрештою визнала доцільність продовження такого строку та прийняла рішення не витрачати час суду на вирішення питання, яке б Росія очевидно програла", - додали в Мінфіні.

Нагадаємо, уряд Миколи Азарова отримав кредит в рамках домовленостей між президентом РФ Володимиром Путіним і тодішнім президентом Віктором Януковичем у грудні 2013 року. Запозичення було видано за допомогою викупу євробондів України на 3 млрд доларів через Ірландську фондову біржу.

У 2015 році російська сторона не прийняла умов щодо реструктуризації боргу, зажадавши від Києва його повернення. Українська влада відмовлялася визнавати борг офіційним і наполягала на його комерційній основі. Своєю чергою МВФ визнав борг перед Росією офіційним, але заявив, що кредитування України продовжиться, навіть якщо буде оголошений дефолт.

30 грудня 2015-го Кабінет міністрів України ухвалив рішення про введення мораторію на виплату боргу РФ.

Росія нарахувала Україні 62 млн доларів відсотків за "боргом Януковича". Повернути їх вимагає в англійському суді, до якого звернулася із позовом через посередників. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції