Росія планує в СОТ без згоди Грузії

Незавершеними на сьогоднішній день залишаються також двосторонні переговори Росії зі Саудівською Аравією щодо вступу в СОТ.

Директор департаменту торгових переговорів Мінекономрозвитку РФ Максим Мєдвєдков не виключає, що Росія може приєднатися до Світової організації торгівлі і без згоди Грузії, яка на тлі загострення двосторонніх відносин відкликала свій підпис під вже узгодженим протоколом зі СОТ.

„Не виключено, що ми можемо увійти до СОТ, навіть якщо одна з країн-учасниць з цим не згодна", - сказав Мєдвєдков.

За його словами, зараз переговори з Грузією "вийшли на технічний рівень", який "дозволяє позбавитися від політичних емоцій". 

Чиновник нагадав, що з Грузією залишається неврегульованим одне питання - пропускні митні пункти на кордоні Росії з Абхазією і Південною Осетією. "До грудня це питання проясниться остаточно", - вважає головний російський парламентар.

Незавершеними на сьогоднішній день залишаються також двосторонні переговори з Саудівською Аравією, яка ініціювала їх останньою з країн-учасниць СОТ влітку цього року. Їх планувалося завершити до кінця року.

Росія провела і успішно завершила переговори з майже 60 торговими партнерами. На грудень намічений черговий раунд багатобічних переговорів в Женеві зі системних питань, серед яких, - сельгоспсубсидії, фітосанітарні заходи і робота державних торгових підприємств.

Представники Міністерства економіки і розвитку торгівлі неодноразово заявляли, що Росія може в кінці поточного - початку наступного року завершити всі переговори по СОТ, для того, щоб стати членом цієї організації в червні-липні 2008 року.

Як повідомлялося, глава польського уряду Дональд Туск оголосив про те, що Польща знімає заперечення на переговори Брюсселя і Москви про вступ Росії до СОТ.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: