Росія почала імпорт гречки з Китаю

Аномальна спека і посуха разом з нульовими запасами привели до того, що вартість гречки в Росії виросла втричі і крупа просто зникла з полиць магазинів.

Рятувати росіян від дефіциту гречки буде Китай - перші партії вже пішли. Імпортувати крупу Росія буде уперше за сім років: востаннє в країну було ввезено близько 100 тис. т в 2003/04 сільгоспроці.

Аномальна спека і посуха разом з нульовими запасами привели до того, що вартість гречки виросла втричі і крупа просто зникла з полиць магазинів. Услід можуть подорожчати пшоно і горох, проте замінити їх імпортом навряд чи вийде.

Гречана крупа відсутня у великих московських магазинах вже тиждень. Немає гречки в магазинах "Ашан", Metro Cash & Carry, "Копійка", Billa і багатьох інших. На питання покупців, чи є гречка на складі або коли її привезуть, продавці лише знизують плечима. У інтернет-магазині "Качкодзьоб" є один найпростіший вид крупи - по 58,4 руб. за 1 кг, тоді як раніше ціна була в районі 30 руб. В невеликих магазинах гречку можна знайти по 60-80 руб. за кілограмову пачку. Така ж ситуація і на продовольчих ринках Москви.

Представники торгових мереж підтверджують дефіцит гречки, учора із цього приводу видатні ритейлери навіть зібрали прес-конференцію. За словами керівника по корпоративних комунікаціях X5 Retail Group Михайла Сусова, проблеми з гречаною крупою пояснюються низькими запасами і несприятливими прогнозами по урожаю цієї культури в 2010 році. У зв'язку з цим постачальники збільшують відпускні ціни до 40-60%.

Як повідомлялося, в Україні існують всі передумови для подорожчання гречаної крупи

Читайте також:

Найближчим часом подорожчають м'ясо, гречка та молоко

Україна зайняла перше місце у світі по експорту ячменю

Україну чекає дефіцит гречки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: