Росія почне модернізувати українську газову трубу вже у грудні

Найближчим часом уряди України та Росії мають укласти угоду про участь РФ у модернізації української газотранспортної системи.

Україна та Росія планують підписати міжурядову угоду про участь РФ в модернізації української газотранспортної системи вже в грудні, повідомив радник прем'єра з питань паливно-енергетичного комплексу Олександр Гудима.

За його словами, угода буде готуватися вже у листопаді після зустрічі Тимошенко з російським колегою Володимиром Путіним для того, щоб документ можна було підписати вже у грудні.

"Коли Європейський Союз прийняв рішення надати допомогу в розмірі понад 1 мільярд доларів на модернізацію ГТС, ніхто не говорив, що є якась загроза, адже мова йде про інвестиції, а не про зазіхання на власність. Тоді Росія, як ви знаєте, підняла лемент, що її не хочуть до цього залучати. Були образи декілька місяців, хоча прем’єр говорила, що без Росії зробити це неможливо", - відзначив Гудима.

За його словами, тепер з боку Росії почалися практичні кроки. Мова йде, в першу чергу, про участь РФ у модернізації ГТС своїм обладнанням, бо українська ГТС зараз є більш інтегрованою в російську, ніж у європейську систему.

"І уряд веде політику, щоб залучити європейські фінанси, а Росія, щоб частково брала участь у модернізації ГТС своїм обладнанням і технікою", – зазначив Гудима.

Він наголосив, що українська ГТС захищена законом, який забороняє її приватизацію. А домовленість з Росією про її участь у модернізації української труби буде відбуватися публічно, і ратифікація угоди буде проходити через Верховну раду, додав радник прем'єра.

Нагадаємо, раніше про намір Росії брати участь у модернізації української ГТС заявив міністр енергетики РФ Сергій Шматко.

Він зауважив, що робота над цим питанням ведеться вже більше, ніж півроку.

Читайте також:

Росія пообіцяла Україні модернізувати її газові труби

Росія запропонувала Україні нову кабальну угоду по газу

Ющенко впевнений, що Росія повинна 150 років безкоштовно давати Україні газ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: