Росія погодиться на дешевий газ в обмін на доступ до української ГТС

Україна отримає дешевий газ, якщо створить СП "Нафтогазу" та "Газпрому", або надасть Росії доступ до управління українською ГТС. 

"Просунуті форми кооперації в газовій сфері", про які згадував президент Росії Дмитро Мєдвєдєв в контексті домовленостей з Віктором Януковичем, означають кооперацію в питанні управління газотранспортною системою, повідомили джерела, близькі до "Газпрому".

Джерело в Міненерго підтвердило, що одна з можливих поступок в переговорах - створення спільного підприємства по управлінню українською газотранспортною системою, пише Комерсант-Україна.

"У Москві не проти перегляду договорів, але чекають, що Україна піде на поступки, - заявив співрозмовник видання. - може йтися про вступ України в Митний союз або створення СП "Нафтогазу" і "Газпрому" в тому або іншому вигляді".

Черговий етап переговорів української та російської сторони пройде 7 червня в Москві. Київ має намір домагатися зниження ціни газу до 240 доларів за тисячу кубометрів.

Як повідомлялося, експерти вважають, що Україна в змозі самостійно забезпечувати більшу частину своїх потреб у природному газі. Для цього в галузь треба інвестувати близько 47 млрд доларів.

Нагадаємо, що ціна імпортного природного газу, що постачається російським "Газпромом" "Нафтогазу України" у другому кварталі збільшилася до 295,6 доларів за тисячу кубометрів. У третьому кварталі вона виросте до 350 дол. і в четвертому - 400 дол. за тисячу "кубів".

Читайте також:

 

Позбутися залежності від російського газу можна за 50 млрд доларів

Росія не збирається переглядати газові контракти з Україною

Україна купуватиме російський газ за рекордними цінами

Бойко розповів, коли з Росією будуть підписані компромісні газові контракти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: