Росія готова судитися з Україною за зрив газових контрактів

Росія подасть позов проти України до Стокгольмського суду, якщо Україна порушить чинні газові угоди.

Суперечка про ціну поставок газу в Україну може бути вирішена в арбітражному суді. Про це заявив заступник голови Державної думи Російської Федерації Валерій Язєв.

"Наші контракти перебувають під юрисдикцією Стокгольмського суду. Якщо українська сторона звернеться до міжнародного арбітражу, ми подамо зустрічний позов", - заявив він.

Як повідомляє прес-служба Російського газового товариства, на думку віце-спікера, для перегляду російсько-українських газових угод немає підстав.

"Наші українські партнери вважають чинні ціни несправедливими, але покупець завжди думає, що він переплачує, а продавцеві здається, що він недоотримує", - зазначив Валерій Язєв.

"Контракт на 11 років, підписаний в 2009 році, обговорює всі умови поставок, зокрема, мінімальні річні обсяги, які Україна відбирає, і ми йдемо назустріч - не беремо штрафи за недобір газу, в розумних межах, звичайно", - додав він.

Нагадаємо, раніше, прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що Києву потрібні не знижки на російський газ, а нормальний контракт європейського зразка.

Азаров також додав, що Україна спробує провести ще один раунд переговорів з російською стороною.

"Якщо позитивних результатів не вдасться досягнути, то вся відповідальність за наслідки ляже на тих керівників, які не хочуть прислухатися до наших аргументів",- сказав прем'єр.

Нагадаємо, у середу, 31 серпня, Україна заявила, що подала в "Газпром" офіційну заявку на зниження закупівлі в наступному році газу до 27 млрд кубометрів.

Читайте також:

Азаров: Україні не потрібні знижки на російський газ

Україні загрожує штраф за скорочення закупівель російського газу

Азаров: Україна топитиме вугіллям, різко скоротивши використання російського газу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: