Росія поновлює експорт бітуму, щоби поновити енергетичну і політичну залежність України, - Павло Янцен

Росія поновлює експорт бітуму, щоби поновити енергетичну і політичну залежність України, - Павло Янцен

Фото: pixabay.com

Експорт продукту був заборонений від квітня 2019 року

Росія вирішила поновити експорт мастил та бітуму в розпал програми "Велике будівництво", щоби повернути економічну та політичну залежність України.

Про це повідомляє громадська організація "Конституційно-правовий конгрес". 

Активісти нагадали, що експорт був заборонений від квітня 2019 року, однак 8 жовтня 2020 року уряд країни-агресора вирішив поновити поставки. Аби експортувати продукти перероблення нафти, компанії повинні будуть отримати спецдозвіл від Мінекономрозвитку РФ і тільки за особливих умов.

"Дозволи отримуватимуть ті компанії, що здійснюють ввіз нафтопродуктів на непідконтрольні Україні ДНР і ЛНР, а також ті, що перераховують кошти у спеціальні фонди. Відповідно надалі ці гроші направляють на підтримку терористичних угрупувань країни-агресора. Таким чином, в разі постачання до України російського бітуму нашу державу планують зробити не тільки енергозалежною від РФ, а й поставити під загрозу національну безпеку", - стверджує голова організації Павло Янцен. 

Згідно з численними повідомленнями СБУ, донедавна Росія ввозила до України бітум як контрабанду — реекспортом через треті країни без сплати мита й податків. Протягом 2019-2020 років таким чином могло бути ввезено понад 200 тис. тонн бітуму загальною вартістю понад 4 млрд грн. Будматеріал з націнкою продавали українським компаніям, що вигравали тендери на будівництво українських доріг.

"Якщо раніше все це робили в невеликій кількості й підпільно, то зараз на ринок України планують увійти легально, фінансуючи натомість терористів на Сході України", — повідомляє Павло Янцен.

Рішення про розблокування експорту уряд РФ ухвалив після помітного погіршення відносин України з Білорусією на фоні масових протестів. Саме Білорусь після торговельних санкцій проти РФ монополізувала ринок імпортних продуктів нафтоперероблення в Україні: майже 70% поставок у 2020 році проти 10% у 2017 році.

"Україна не може стати залежною від імпорту нафтопродуктів з Росії. Країна-агресор використовує такі поставки як економічні та політичні важелі впливу. Росія, що веде відкриту війну на нашому Сході, може в будь-який момент "натиснути" на Україну. Цього не можна допустити, дороги не можна будувати на крові українців. Тож реалізацію президентської програми "Велике будівництво" ставлять під загрозу", — наголосив голова "Конституційно-правового конгресу" Павло Янцен.

Повʼязані теми:

Наступна публікація