Росія поступилася США лідерством на світовому газовому ринку

Однак Росія і раніше регулярно відставала від США по загальному обсягу добутого газу, але випереджала свого конкурента з видобутку товарного газу.

У 2009 році Росія поступилася США світове лідерство у виробництві газу. До такого висновку прийшла газета "Ведомости", проаналізувавши дані російського Міненерго та US Energy Information Administration (Адміністрація енергетичної інформації США).

Згідно з офіційними даними, опублікованими Міненерго на початку січня, видобуток газу в Росії за 12 місяців скоротилася на 12,4 відсотка - з 644,999 до 582,353 мільярда кубометрів. Для порівняння, в США тільки за січень-жовтень було видобуто 620,2 мільярда кубометрів.

Однак Росія і раніше регулярно відставала від США по загальному обсягу добутого газу, але випереджала свого конкурента з видобутку товарного газу - тобто того газу, який йде на продаж, а не закачується назад в пласт або спалюється на факелах. Точних даних з виробництва товарного газу за весь 2009 рік ще немає, але швидше за все Росія цього разу поступиться США - дуже вже великим був обвал на російському ринку. У США, навпаки, видобуток росте, нехай і всього на 2,4 відсотка за 10 місяців.

Газові ринки Росії та США багато в чому відрізняються один від одного: США є нетто-імпортером палива, а Росія - найбільшим експортером. Тим не менше, лідерство США у галузі може надати свій вплив і на російські газові компанії. Так, "Газпром" у найближчі роки має намір збільшити свою присутність на ринку зрідженого природного газу (ЗПГ), де сильні позиції США. Для цього, зокрема, запускаються найбільші проекти на Ямалі, Далекому Сході та в Баренцевому морі, які вимагають багатомільярдних інвестицій. Якщо США і далі нарощувати обсяги виробництва, то конкуренція на ринку ЗПГ значно збільшиться.

Крім того, занадто велика пропозиція на ринку ЗПГ робить газ дешевше, що негативно позначається на поставках "Газпрому" у Європу. За підсумками 2009 року експорт газу з Росії скоротився трохи більше ніж на 10 відсотків.

За даними CIA Factbook, США займає 5 місце в світі за обсягом доведених запасів газу. Росія за цим показником є світовим лідером.

Читайте також:

Білорусь погрожує Росії виходом з митного союзу

Україна та Росія уклали угоду про транзит нафти на 2010 рік

Туркменія поновить постачання газу до Росії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: