Росія повернеться до радянської практики масштабних закупівель зерна

Через спеку та посуху Росія втратила п'яту частину свого врожаю. З неофіційних джерел стало відомо, що уряд РФ планує закупити великі обсяги зерна за кордоном.

Через загибель врожаю Росія може повернутися до радянської практики закупівель значної кількості зерна. У 2010-2011 роках обсяг його імпорту може перевищити 5 мільйонів тонн. Саме таку кількість, за даними джерел російських ЗМІ, обговорюють зараз чиновники.

Так, за словами одного з джерел, близького до керівництва міністерства сільського господарства РФ, питання про імпорт вже вирішено, наразі йде обговорення обсягів.

Водночас менеджери двох компаній - великих експортерів російського зерна - розповіли, що розмови про імпорт зерна ведуться, проте остаточне рішення поки не ухвалене.

"Він (імпорт – прим. ред.) може знадобитися, до цього схиляються в апараті уряду, але рішень про обсяги не ухвалювалося. Питання на стадії обговорення, і остаточного рішення немає", - повідомив один з них.

За даними джерел, імпортувати зерно планується з країн ближнього зарубіжжя - перш за все, з Казахстану. Міністерство сільського господарства Казахстану напередодні підтвердило прогноз експорту зерна з республіки в 2010-2011 сільськогосподарському році на рівні 8 мільйонів тонн при врожаї 13,5-14,5 мільйона тонн, дві з яких призначені для Росії, Ірану і інших країн.

Водночас щодо збільшення обсягів продажу зерна офіційного запиту від Росії поки не надходило, повідомили у казахстанському Мінсільгоспі.

Офіційний представник російського відомства поки не підтвердив проведення переговорів з цього питання. Отримати коментарі в апараті першого віце-прем'єра Віктора Зубкова, який займається сільським господарством, журналістам також не вдалося.

Водночас того, що Росія буде змушена закуповувати зерно, не виключають і американські та західноєвропейські аналітики. Вони пояснюють це аномальною спекою та посухою, внаслідок якої росіяни втратили не менше п'ятої частини всього врожаю.

Причому з особливо великим недобором зіткнувся фуражний сектор - близько 25-30%.
Це, як вважають американці, змусить Росію закуповувати зернові, особливо фураж, як у далекому, так і в ближньому зарубіжжі. "Низка основних російських споживачів кукурудзи планують незабаром почати імпорт, у тому числі зі США", - йдеться у доповіді Зернової ради США.

Західноєвропейські аграрні асоціації вважають, що Росії доведеться закупити і високоякісну пшеницю. При цьому імпортувати, швидше за все, доведеться з країн СНД: Казахстану, України та Білорусі, де падіння врожаю через посуху не настільки значне, як у Росії. Постачати зерно, в принципі, зможе навіть Узбекистан, де збір зернових досяг рекордної позначки в 7 з гаком мільйонів тонн.

Читайте також:

Україна обмежить експорт зерна наприкінці серпня

Росія припинила постачати зерно в інші країни

У Росії загинула чверть посівів зернових

Росія заборонила експорт зерна: на світових ринках – паніка

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: