Росія повністю зупинила постачання вугілля та газу до України

У Києві ситуацію вважають не настільки критичною, як її бачать у Кремлі.

Постачання російських газу та вугілля до України повністю призупинене. Вугілля перестали постачати як "помсту" за знеструмлений окупований РФ Крим, а газ – бо закінчилися об'єми, за які Київ платив наперед авансом.

Офіційного підтвердження та розпорядження призупинки постачання вугілля до України не оприлюднювали, лише звучали словесні погрози. Проте російській митниці дали негласну вказівку блокувати на кордоні потяги. Про це пише "КоммерсантЪ" із посиланням на кілька обізнаних із ситуацією джерел. Водночас у "Російських залізницях" запевнили, що обмежень у постачанні немає.

Водночас сьогодні о десятій ранку Україна вибрала останні проплачені наперед об'єми російського газу. Про це заявив глава "Газпрому" Олексій Міллер і уточнив, що в майбутньому постачання можливі лише за умови перерахунку авансових платежів за блакитне паливо, пише "Інтерфакс-Україна".

"Сьогодні станом на 10:00 (за московським часом) "Нафтогаз України" вибрав раніше передплачені обсяги російського газу. Нової передоплати не надходило. Заявки на постачання газу від "Нафтогазу України" немає. Таким чином, постачання припиняються до надходження від української компанії нових платежів. Одночасно вже зараз, до настання серйозних холодів, Україна почала активний відбір газу з підземних сховищ, які й так недостатньо заповнені. Відмова від закупівлі російського газу створює серйозні ризики для надійного транзиту газу до Європи територією України і для газопостачання українських споживачів майбутньою зимою", – сказав Міллер.

Проте в Києві ситуацію вважають не настільки критичною, як її бачать у Кремлі. У Кабміні запевняють, що обсягів газу у підземних сховищах уже достатньо для нормального проходження опалювального сезону. А в разі сильних холодів готові здійснювати нові закупівлі блакитного палива – у першу чергу в Європі, де газ дешевший за російський.

Залиште свій коментар

Наступна публікація