Росія претендує на концерн Porsche

Російський бізнес прицінюється до пакету акцій автогіганта Porsche, що переживає зараз важкі часи.

Російський капітал, після придбання частини концерну Opel, прицінюється до ще одного привабливого автомобільного активу. Як повідомляє німецька преса, російські бізнес-структури, близькі до керівництва країни, зацікавлені в покупці значної частини в концерні Porsche.

Авторитетне видання Focus стверджує, що, окрім Катара, який давно зацікавлений у покупці частки в німецькій компанії, з'явилися ще три претенденти на ласий шматок автомобільного пирога, серед яких китайський і російський державні фонди.

За Porsche дійсно варто поборотися, адже це не лише прибуткове виробництво машин преміум-класу, це ще і 51% найбільшого європейського автовиробника Volkswagen.

Штутгартський концерн не витримав амбітних планів керівництва. Після того, як Porsche придбав контрольний пакет VW, що набагато перевершує його за розмірами, сам він опинився під пресом боргів в об'ємі 9 млрд євро. Восени минулого року Porsche оголосив, що придбав опціони на покупку 75% акцій VW, проте зумів придбати лише 51% цінних паперів концерну. Саме тому концерн знаходиться зараз у пошуку спроможного спонсора.

Поки Porsche знаходиться в програшній позиції, тому що може за безцінь дістатися більш потужному супернику. Якщо допомога ззовні не надійде, компанія буде сама поглинена концерном Volkswagen.

Відповідно до запропонованих умов Volkswagen виплатить Porsche суму в 3-4 млрд євро за 50% швабської компанії. Керівництво Porsche в особі глави компанії Венделіна Відекінга і голови ради директорів Вольфганга Порше до кінця липня повинні вирішити, чи згодні вони на такий варіант. У разі їх негативного вирішення керівництво Volkswagen обіцяє вимагати виплати кредиту у розмірі 700 млн євро, наданого Porsche для стабілізації фінансового положення.

Поки ж Відекінг попередив родини Порше і Піх, які володіють великими пакетами і в тій і в іншій компанії, що ним слід утриматися від продажу пакету Porsche за ціною нижче за ринкову. Аналітики вважають, що 4 млрд євро за половину Porsche – дуже невелика ціна, оскільки вся компанія оцінюється приблизно в 12 млрд євро.

Отже, якщо російський бізнес і вирішив вкластися в Porsche, кращого часу просто не знайти. Навряд чи це буде великий пакет акцій, швидше за все, частка ця складе не більше 5-10%, проте це може дати пропуск до такого автогіганта, як VW. Таким чином, два найбільші автовиробники Німеччини (включаючи Opel) можуть бути підключені до відродження російського автопрому.

Opel, щоправда, останнім часом "підвисав". На вихідних міністр економіки ФРН Карл-Теодор цу Гуттенберг заявив, що, не дивлячись на вигідну пропозицію канадської компанії Magna та Ощадбанка РФ, в ситуації з продажем Opel ще нічого не вирішено і інші претенденти можуть робити свої пропозиції.

Минулого тижня свої заявки направили бельгійський холдинг RHJ і китайська Beijing Automotive Industry Corp. (BAIC). Правда, російсько-канадське пропозиція має пріоритетні позиції, до 15 липня вона нібито має бути схвалена. В цей же час наглядова рада Volkswagen повинна вирішити про операцію з Porsche. Не виключено, що до цього часу всі ці німецькі автокомпанії стануть більш "росіянами".

Читайте також:

Opel не вдалося убезпечити себе від банкрутства

Fiat завершив об'єднання з Chrysler

Оголошено кандидатів конкурсу на кращий автомобіль Європи

Топ-10 найбільш популярних автомобілів в Україні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: