Росія претендує на повний контроль над українською газовою трубою

Уряд РФ добивається ревізії усієї бази двосторонніх міжурядових угод, що закладають підвалини відносин у газовій сфері.

Росія запропонувала Україні міжурядову угоду в енергетичній сфері, яка покликана встановити контроль Москви над українською газотранспортною системою.

Зокрема, російська сторона зацікавлена в отриманні доступу до внутрішнього ринку газу України, закупівлі та реалізації природного газу, заради чого передбачено створення СП.

Нагадаємо, що аналогічне спільне підприємство між "РосУкрЕнерго" та НАК "Нафтогаз України" – "Укргаз-Енерго", вже працювало на ринку газу України. Проте ні дивідендів, ні прибутку Україна від нього не бачила. Утворивши подібне СП, "Газпром" фактично, нарешті стане монополістом та визначатиме всі правила гри на українському газовому ринку, пише видання "Дзеркало тижня".

Угодою пропонується встановленні повного контролю над ГТС України , включаючи підземні сховища газу. Російські фахівці отримають право без перешкод контролювати будь-який об’єкт газотранспортної системи на території України без дзеркального надання таких прав українським фахівцям, щодо об’єктів російської ГТС.

Також Росія добивається ревізії усієї бази двосторонніх міжурядових угод, що закладають підвалини відносин у газовій сфері, відкриваючи дорогу до денонсації попередньо встановлених правил гри на газовому ринку.

Читайте також:

Путін запропонував Азарову здати українську енергетику (повний текст угоди)

Оприлюднено текст угоди між Януковичем і Мєдвєдєвим про базування ЧФ РФ в Криму

Москва готова кооперуватися з Києвом у ще двох українських галузях

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: