Росія придумала, як подолати дефіцит бензину

Росія спробує перемогти бензиновий дефіцит шляхом створення незалежного НПЗ.

Міненерго Росії запропонувало ВАТ "Роснафтогаз", акціонерові "Роснафти", купити НПЗ для незалежних виробників нафти. У відомстві розраховують, що повернення на ринок давальників посилить конкуренцію і знизить оптові ціни на бензин.

Джерела в уряді РФ вважають, що найбільш вірогідним претендентом на продаж "Роснафтогазу" є "Орскнафтооргсинтез", який належить "Роснафті". Відділення від "Роснафти" НПЗ з передачею його "Роснафтогазу" було б набагато дешевшим заходом - втім, на думку аналітиків, незалежний НПЗ погоди на ринку палива не зробить, пише КоммерсантЪ.

На думку Міненерго однією з причин дефіциту бензину у низці регіонів є відсутність конкуренції, яка призводить до росту маржі переробки. У свою чергу на НПЗ відсутні стимули до підвищення ефективності.

В якості вирішення проблеми Міненерго пропонує доручити раді директорів ВАТ "Роснафтогаз" розглянути питання про купівлю НПЗ в європейській частині Росії з високим відсотком відбору світлих нафтопродуктів.

Потужності цього НПЗ мають бути надані виключно незалежним давальницьким структурам (які оплачують НПЗ тільки переробку своєї нафти і забирають нафтопродукти), доля кожного з яких не повинна перевищувати 10%.

При цьому рентабельність самого НПЗ має бути обмежена на рівні 10-15%.

Нагадаємо, що багато регіонів РФ в останні декілька місяців зіткнулися з "бензиновою кризою": десь помітно виросли ціни, десь виник дефіцит палива, що супроводжується ажіотажним попитом. Міненерго вважає, що бензинова криза пов'язана зі збільшенням експорту нафтопродуктів на 67%, а також з утриманням палива великими компаніями.

Читайте також:

Міненерго може спровокувати дефіцит бензину в Україні

Росія заборонить експорт бензину заради внутрішнього ринку

Бензинова криза у Росії не вдарить по Україні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: