Росія припинила постачати зерно в інші країни

15 серпня в Росії набула чинності заборона на експорт зерна. Росіянам навіть для власного споживання не вистачає майже 20 млн тонн.

З 15 серпня в Росії набула чинності заборона на експорт зерна, яку влада запровадила через посуху та пожежі, що знищили чверть посівів зернових. Заборона діятиме до кінця року.

Росія є одним з найбільших світових виробників пшениці, ячменю і жита. Заборона, найімовірніше, позначиться на вартості хліба на Близькому Сході: найбільшими ринками збуту російського зерна є Туреччина, Єгипет, Сирія, Іран і Лівія.

Однак аналітики припускають, що незабаром ціни повернуться на колишній рівень - найбільший експортер у світі, США, очікує небувалого врожаю.

Метою запроваджених російським урядом заходів була необхідність контролювати ціни на продовольство всередині країни. Проте дані, опубліковані Мінсільгоспом РФ, свідчать, що врожай 2010 року навряд чи зможе задовольнити навіть внутрішній попит.

За словами прем'єра Володимира Путіна, цього року вдасться зібрати не більше 65 млн тонн. Минулого року врожай становив 97 млн тонн, експорт - чверть від цієї цифри.

Росіянам потрібно трохи менше 80 млн тонн зерна для власного споживання, відповідно нестача може становити майже 20 млн тонн.

Вже почали надходити повідомлення про зростання цін на борошно в російських регіонах, а в Москві хліб подорожчав на 20%.

В Україні восени також очікується істотне подорожчання хлібу - через спеку країна втратила 5 мільйонів тонн зерна з цьогорічного врожаю. Утім, Антимонопольний комітет заявив, що поки що не бачить жодних причин для підвищення цін на борошно.

Читайте також:

Через спеку Україна втратила 5 млн тонн зерна

В портах заблоковано 80% українського зерна

У спеку хліб стає отруйним

Росія заборонила експорт зерна: на світових ринках – паніка

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: