Росія припинила поставки нафти до Білорусі

Транзит російської нафти в Європу йде в штатному режимі, а запасів на білоруських нафтопереробних заводах вистачить до кінця січня.

Нафтові компанії Росії припинили поставки сировини в Білорусь через відсутність договорів з 1 січня цього року. Про це повідомила прес-секретар білоруського державного концерну "Білнафтохім" Марина Костюченко.

З її слів, труднощі у переговорах були ще наприкінці 2010 року, однак 6 січня компанія розраховувала, що всі необхідні документи будуть підписані після свят. Костюченко зазначила, що ціна обговорюється дотепер, і коли вона буде погоджена, невідомо.

Разом з цим транзит російської нафти в Європу йде в штатному режимі, а запасів на білоруських нафтопереробних заводах вистачить до кінця січня.

Співробітник компанії "Роснафта" заявив, що питання вирішується на найвищому рівні, однак у російському уряді цього не підтвердили.

"Поставки нафти в Білорусь здійснює не держава, а комерційні організації; уряд Росії, природно, не може впливати на комерційні переговори", - підкреслив прес-секретар російського прем'єра Дмитро Песков.

Видання зазначає, що в першому кварталі найбільші поставки в Білорусь були заплановані в "Лукойлу" (1 млн т), "Сургутнафтогазу" (1 млн т) і "Роснафти" (0,9 млн т). Представник "Роснафти" від коментарів відмовився, а зв'язатися з іншими не вдалося.

Нагадаємо, кілька днів тому стало відомо, що з 1 лютого 2011 року тариф на транзит російської нафти територією Білорусі буде збільшений на 12,5%.

Наприкінці минулого року російська та білоруська сторони підписали угоду з формування єдиного економічного простору. Тоді країни домовилися, що з 2011 року мита на російську нафту будуть скасовані, а з нафтопродуктів мито буде братися в повному обсязі на кордоні Білорусі та її західних сусідів і перераховуватися в російський бюджет.

Читайте також:

Білорусь підняла ціну на транзит російської нафти

Лукашенко готовий "здатися" Росії за 4 мільярди доларів

Москва залишила Білорусь без газових знижок

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: