Росія просить Україну знизити тариф на прокачування нафти

За словами міністра, Росія підготувала й направила в Україну свій проект угод про тарифне регулювання при транзиті нафти через її територію.

Росія може надати гарантії на необхідні обсяги прокачування нафти через український порт "Південний" тільки за умови перегляду системи тарифоутворення на транзит російської нафти через Украину.

Про це заявив міністр енергетики РФ Сергій Шматко.

За словами міністра, Росія підготувала й направила в Україну свій проект угод про тарифне регулювання при транзиті нафти через її територію. Однак поки Україна не представила офіційні пропозиції по даному проекту.

"Діалог з Україною триває, російська сторона підготувала й відправила Україні свій проект угод, але офіційної відповіді поки не одержала", - сказав Шматко.

Нагадаємо, планується, що ставка транзиту російської нафти по території України у 2010 році виросте на 30%.

У разі підписання Україною російського варіанту міжурядової угоди в нафтовій сфері за "білоруським" сценарієм, будь-які знижки або преференції, спрямовані на збільшення об'ємів транспортування нафти, можуть знівелювати підвищення тарифів і зборів російської АК "Транснефть" як фактичним оператором усіх українських напрямів.

Читайте також:

Янукович розповів Путіну, чим Україна готова поступитися в газовій галузі

Янукович запросив Росію видобувати газ в Україні

Україна може втратити контроль над цінами на транзит нафти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: